Entity Taxonomy (1.0.2) - en to az translation catalogue (203 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Value
az: Qiymət

en: List
az: Siyahı

en: Description
az: İzahat

en: Taxonomy
az: Taksanomiya

en: Edit
az: Dəyiş

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Weight
az: Çəki

en: The configuration options have been saved.
az: Konfiqurasiya seçimləri yadda saxlanıldı.

en: root
az: əsas

en: Parent
az: Valideyn

en: Depth
az: Dərinlik

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: Save
az: Saxla

en: View
az: Görünüş

en: Vocabularies
az: Lüğətlər

en: Add term
az: Termin əlavə et

en: Separator
az: Ayırıcı

en: Exclude
az: Xaricdir

en: vocabularies
az: lüğətlər

en: term
az: termin

en: All
az: Hammısı

en: Page
az: Səhifə

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Vocabulary ID
az: Lüğət İD-si

en: Vocabulary name
az: Lüğət adı

en: Term
az: Termin

en: Term ID
az: Termin İD-si

en: Desc
az: azaldın

en: node
az: material

en: No terms available.
az: Şərt yoxdur

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Sort by
az: Sırala

en: Updated date
az: Yenilənmiş tarix

en: Edit term
az: Termini redaktə edin

en: Created new term %term.
az: Yeni termin %term yaradıldı.

en: Deleted term %name.
az: %name termini silindi.

en: Delete term
az: Termini silin

en: List terms
az: Terminlərin siyahısı

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
az: Termin silinməsi, əgər varsa, onun bütün uşaqları silinəcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Parent term
az: Ana termin

en: Parent terms
az: Ana terminlər

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Add vocabulary
az: Lüğət əlavə edin

en: Edit vocabulary
az: Lüğəti redaktə edin

en: Created new vocabulary %name.
az: Yeni %name lüğəti yaradıldı.

en: Updated vocabulary %name.
az: Yenilənmiş lüğət %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
az: %title lüğətini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
az: Lüğətin silinməsi onun içindəki bütün terminləri siləcək. Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Deleted vocabulary %name.
az: %name lüğəti silindi.

en: Global
az: Qlobal

en: Add terms
az: Termin əlavə edin

en: Updated term %term.
az: Yenilənmiş termin %term.

en: Values
az: Qiymətlər

en: Offset
az: Ofset

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Selection type
az: Seçim növü

en: No name
az: Ad yoxdur

en: Node count
az: Nod sayı

en: About
az: Haqqında

en: vocabulary
az: lüğət

en: No vocabularies available.
az: Lüğət yoxdur.

en: Relations
az: Əlaqələr

en: Display type
az: Ekran növü

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
az: Məzmununuzun etiketlənməsini, təsnifatını və təsnifatını idarə edin.

en: Autocomplete
az: Avtomatik tamamlama

en: Is one of
az: Biridir

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Updated year + month
az: Yenilənmiş il + ay

en: Updated year
az: Yenilənmiş il

en: Updated month
az: Yenilənmiş ay

en: Updated day
az: Yenilənmiş gün

en: Updated week
az: Yenilənmiş həftə

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
az: Termin ana termini. Birdən çox valideynə icazə verən lüğətdən istifadə edirsinizsə, bu, dublikat qeydlər yarada bilər.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
az: Dərinlik iyerarxiyada şərtlərlə işarələnmiş qovşaqlara uyğun olacaq. Məsələn, dərinliyi 1 (və ya daha yüksək) olan "meyvə" termini və uşaq termini olan "alma" varsa, "meyvə" termini üçün filtrləmə  ilə işarələnmiş qovşaqları əldə edəcək. "alma" və "meyvə". Mənfidirsə, əksi doğrudur; "alma" üçün axtarış dərinlik -1 (və ya daha aşağı) olarsa, "meyvə" ilə işarələnmiş qovşaqları da seçəcək.

en: Link this field to its term page
az: Bu sahəni onun termin səhifəsi ilə əlaqələndirin

en: Limit terms by vocabulary
az: Terminləri lüğətə görə məhdudlaşdırın

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
az: Normal seçimlərdə hansı lüğətin şərtlərini göstərəcəyini seçin.

en: Dropdown
az: Aşağı açılan

en: Show hierarchy in dropdown
az: Açılan menyuda iyerarxiyanı göstərin

en: Select terms from vocabulary @voc
az: @voc lüğətindən şərtlər seçin

en: Select terms
az: Terminləri seçin

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Allow multiple values
az: Çoxsaylı dəyərlərə icazə verin

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
az: Bu tərcümənin yenilənməsinin lazım olub-olmadığını göstərən boolean.

en: Reset to alphabetical
az: Əlifba sırasına sıfırlayın

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
az: Şərtlər çəkiyə görə artan qaydada göstərilir.

en: Weight value must be numeric.
az: Çəki dəyəri rəqəmsal olmalıdır.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
az: %title lüğətini əlifba sırasına sıfırlamaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
az: Lüğətin sıfırlanması bütün fərdi sifarişləri ləğv edəcək və elementləri əlifba sırası ilə çeşidləyəcək.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
az: Lüğət %name əlifba sırasına sıfırlayın.

en: The name of the term.
az: Termin adı.

en: Translation needs update
az: Tərcümə yeniləməyə ehtiyac duyur

en: The weight of this term in relation to other terms.
az: Bu terminin digər terminlərlə müqayisədə çəkisi.

en: Help text to display for the vocabulary.
az: Lüğət üçün göstərmək üçün kömək mətni.

en: Whether or not related terms are enabled within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Əlaqədar terminlərin lüğət daxilində aktiv olub-olmaması. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
az: Lüğətdə icazə verilən iyerarxiya növü. (0 = əlil, 1 = tək, 2 = çoxlu)

en: Whether or not multiple terms from this vocabulary may be assigned to a node. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Bu lüğətdən bir neçə terminin node təyin edilib-edilməməsi. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: Whether or not terms are required for nodes using this vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Bu lüğətdən istifadə edən qovşaqlar üçün terminlərin tələb olunub-olunmaması. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: Whether or not free tagging is enabled for the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
az: Lüğət üçün pulsuz etiketləmənin aktiv olub-olmaması. (0 = deaktiv, 1 = aktiv)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
az: Lüğətin digər lüğətlərə nisbətdə çəkisi.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
az: Termin aid olduğu lüğətin adı.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
az: Hansı lüğətləri əlaqələndirmək istədiyinizi seçin. Unutmayın ki, tapılan hər bir termin yeni rekord yaradacaq, ona görə də bu əlaqə ən yaxşı qovşaqda yalnız bir termin olan yalnız bir lüğətdə istifadə olunur.

en: Term count
az: Termin sayı

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
az: Siz %capital_name -də şərtləri onların sürüklə və buraxma tutacaqlarından istifadə edərək yenidən təşkil edə və əsas terminin altında və sağ tərəfə sürüşdürməklə şərtləri qruplaşdıra bilərsiniz.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
az: %capital_name əsas şərtlər altında qruplaşdırılmış terminləri ehtiva edir. Siz %capital_name -də şərtləri onların sürüklə və buraxma tutacaqlarından istifadə edərək yenidən təşkil edə bilərsiniz.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
az: %capital_name çox valideynli şərtləri ehtiva edir. Çoxlu valideynlərlə şərtləri sürükləyib buraxma dəstəklənmir, lakin siz yalnız bir valideyni daxil etmək üçün hər bir termini redaktə edərək sürüklə və buraxma dəstəyini yenidən aktiv edə bilərsiniz.

en: Administer vocabularies and terms
az: Lüğətləri və terminləri idarə edin

en: Vocabulary machine name
az: Lüğət maşınının adı

en: Weight for added term
az: Əlavə müddət üçün çəki

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
az: Termin aid olduğu lüğət üçün maşın adı.

en: Display error message
az: Səhv mesajını göstərin

en: RSS category
az: RSS kateqoriyası

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
az: Seçilərsə, istifadəçilər 1+2+3 şəklində birdən çox dəyər daxil edə bilərlər. QOŞULUŞLARIN sayına görə tələb olunacaq və bu filtrlə VEYA kimi qəbul ediləcək.

en: Load default filter from term page
az: Termin səhifəsindən standart filtri yükləyin

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
az: URL-dəki tireləri termin adı filtri dəyərlərindəki boşluqlara çevirin

en: The term UUID.
az: UUID termini.

en: Representative node
az: Nümayəndə qovşağı

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
az: Seçilmiş çeşidləmə meyarına uyğun olaraq hər bir termin üçün vahid təmsil qovşağı əldə edir.

en: Content with term
az: Terminlə məzmun

en: Relate all content tagged with a term.
az: Terminlə işarələnmiş bütün məzmunu əlaqələndirin.

en: Multiple-value handling
az: Çox dəyərli işləmə

en: Filter to items that share all terms
az: Bütün şərtləri paylaşan elementlərə süzün

en: Filter to items that share any term
az: İstənilən termini paylaşan elementlərə süzün

en: Date in the form of CCYYMMDD.
az: CCYYMMDD şəklində tarix.

en: Date in the form of YYYYMM.
az: YYYYMM şəklində tarix.

en: Date in the form of YYYY.
az: YYYY şəklində tarix.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
az: MM şəklində tarix (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
az: DD şəklində tarix (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
az: WW şəklində tarix (01 - 53).

en: Convert spaces in term names to hyphens
az: Termin adlarında boşluqları tireyə çevirin

en: Limit to vocabulary
az: Lüğətlə məhdudlaşdırın

en: Vocabulary language
az: Lüğət dili

en: The node revision ID.
az: Nod istinad ID-si.

en: The term ID.
az: ID termini.

en: The term language code.
az: Dil kodu termini.

en: Term Parents
az: Müddətli Valideynlər

en: The parents of this term.
az: Bu terminin valideynləri.

en: The date the term was last updated.
az: Termin sonuncu dəfə yeniləndiyi tarix.

en: The time that the term was last edited.
az: Termin sonuncu dəfə redaktə olunduğu vaxt.

en: The vocabulary to which the term is assigned.
az: Termin təyin olunduğu lüğət.

en: Existing term VID
az: Mövcud termin VID

en: The term description.
az: Termin təsviri.

en: The Drupal term IDs of the term's parents.
az: Termin valideynlərinin Drupal termin identifikatorları.

en: The vocabulary ID.
az: Lüğət ID.

en: The name of the vocabulary.
az: Lüğətin adı.

en: The description of the vocabulary.
az: Lüğətin təsviri.

en: The names of the node types the vocabulary may be used with.
az: Lüğətin istifadə oluna biləcəyi qovşaq növlərinin adları.

en: Maintain index table
az: İndeks cədvəlini qoruyun

en: Number of terms per page
az: Hər səhifəyə düşən terminlərin sayı

en: The source language from which this translation was created.
az: Bu tərcümənin yaradıldığı mənbə dili.

en: The author of this translation.
az: Bu tərcümənin müəllifi.

en: The Unix timestamp when the translation was created.
az: Tərcümə yaradıldığı zaman Unix vaxt damğası.

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
az: Tərcümənin ən son saxlandığı Unix vaxt damğası.

en: Configuring displays and form displays
az: Displeylərin və forma ekranlarının konfiqurasiyası

en: Managing vocabularies
az: Lüğətlərin idarə edilməsi

en: Managing terms
az: İdarəetmə şərtləri

en: Classifying entity content
az: Varlıq məzmununun təsnifatı

en: Adding new terms during content creation
az: Məzmun yaradılması zamanı yeni terminlərin əlavə edilməsi

en: No vocabularies available. <a href=":link">Add vocabulary</a>.
az: Heç bir lüğət mövcud deyil. <a href=":link">Lüğət əlavə edin</a>.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
az: Şərtlər mövcud deyil. <a href=":link">Tərmin əlavə edin</a>.

en: Format of the term description.
az: Termin təsvirinin formatı.

en: Module responsible for the vocabulary.
az: Lüğətə cavabdeh olan modul.

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
az: Hamı üçün boş buraxın. Əks halda, ilk seçilmiş termin "Hər hansı" əvəzinə defolt olacaq.

en: Unique machine name of the vocabulary.
az: Lüğətin unikal maşın adı.

en: The vocabulary name.
az: Lüğət adı.

en: Language for this field.
az: Bu sahə üçün dil.

en: Translation of either the title or explanation.
az: Başlığın və ya izahatın tərcüməsi.

en: The term language.
az: Dil termini.

en: Translation ID.
az: Tərcümə ID.

en: Name of property being translated.
az: Tərcümə edilən əmlakın adı.

en: %capital_name contains the following terms.
az: %capital_name aşağıdakı şərtləri ehtiva edir.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms
az: %capital_name əsas şərtlər altında qruplaşdırılmış şərtləri ehtiva edir

en: %capital_name contains terms with multiple parents.
az: %capital_name çox valideynli şərtləri ehtiva edir.

en: %vocabulary: Create terms
az: %vocabulary: Şərtlər yaradın

en: %vocabulary: Delete terms
az: %vocabulary: Terminləri silin

en: %vocabulary: Edit terms
az: %vocabulary: Terminləri redaktə edin

en: Term language
az: Termin dili

en: The entity type this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu qurum növü

en: The target language for this translation.
az: Bu tərcümə üçün hədəf dil.

en: Boolean indicating whether the translation is published (visible to non-administrators).
az: Tərcümənin dərc edilib-edilmədiyini göstərən Boolean (inzibatçı olmayanlar üçün görünür).

en: The entity ID this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu müəssisə ID-si

en: The entity revision ID this translation relates to
az: Bu tərcümənin aid olduğu qurumun təftiş ID-si

en: Integer value of Object ID
az: Obyekt ID-nin tam dəyəri

en: Parent lid
az: Valideyn qapağı

en: Language string ID
az: "Dil sətirinin ID-si

en: A module defined group of translations
az: Modul tərəfindən müəyyən edilmiş tərcümələr qrupu

en: Full string ID for quick search: type:objectid:property.
az: Sürətli axtarış üçün tam sətir ID: type:objectid:property.

en: The {filter_format}.format of the string
az: Sətirin {filter_format}.formatı

en: Plural index number
az: Cəm indeks nömrəsi

en: Language for this term.
az: Bu müddət üçün dil.

en: Term name translation.
az: Termin adının tərcüməsi.

en: Term description translation.
az: Termin təsviri tərcüməsi.

en: The terms with updated parents have been modified by another user, the changes could not be saved.
az: Yenilənmiş valideynlərlə şərtlər başqa istifadəçi tərəfindən dəyişdirilib, dəyişiklikləri saxlamaq mümkün olmadı.

en: You can only change the hierarchy for the <em>published</em> version of this term.
az: Siz yalnız bu terminin <em>dərc edilmiş</em> versiyası üçün iyerarxiyanı dəyişə bilərsiniz.

en: Internationalization mode.
az: Beynəlxalqləşdirmə rejimi.

en: Translation of either the name or the description.
az: Adın və ya təsvirin tərcüməsi.

en: Language code from locales_target table
az: locales_target cədvəlindən dil kodu
