Entity Taxonomy (1.0.1) - en to hu translation catalogue (217 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: root
hu: gyökér

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Exclude
hu: Kizárás

en: vocabularies
hu: szótárak

en: term
hu: kifejezés

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Desc
hu: Csökk

en: node
hu: tartalom

en: No terms available.
hu: Nincs elérhető kifejezés.

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Edit term
hu: Kifejezés szerkesztése

en: Created new term %term.
hu: „%term” kifejezés létrejött.

en: Deleted term %name.
hu: „%name” kifejezés törölve lett.

en: Delete term
hu: Kifejezés törlése

en: List terms
hu: Kifejezések listája

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése minden gyermek kifejezését is törli, ha van ilyen. A művelet nem vonható vissza.

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: Parent terms
hu: Szülő kifejezések

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Edit vocabulary
hu: Szótár szerkesztése

en: Created new vocabulary %name.
hu: „%name” szótár létrejött.

en: Updated vocabulary %name.
hu: „%name” szótár frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hu: „%title” szótár biztosan törölhető?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hu: A szótár törlése minden benne található kifejezés törlését is maga után vonja. A művelet nem vonható vissza.

en: Deleted vocabulary %name.
hu: „%name” szótár törölve lett.

en: Global
hu: Általános

en: Add terms
hu: Kifejezések hozzáadása

en: Updated term %term.
hu: %term kifejezés frissült.

en: Values
hu: Értékek

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: No name
hu: Nincs név

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: About
hu: Leírás

en: vocabulary
hu: szótár

en: No vocabularies available.
hu: Nincs elérhető szótár.

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
hu: A tartalmak címkézésének, kategorizálásának és osztályozásának karbantartása.

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Uses
hu: Használat

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: A boolean indicating whether this translation needs to be updated.
hu: Egy logikai érték jelzi, hogy ezt a fordítást kell-e frissíteni.

en: Reset to alphabetical
hu: Visszaállítás ABC szerint

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
hu: A kifejezések a súlyozásuknak megfelelően növekvő sorrendben jelennek meg.

en: Weight value must be numeric.
hu: A súlyozás számérték kell legyen.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
hu: „%title” szótár az ABC szerinti sorrendre biztosan vissza legyen állítva?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
hu: Egy szótár visszaállítása az elemek egyéni sorrendjét megszünteti, és ABC szerint rendezi őket.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hu: %name szótár visszaállítása ABC szerint.

en: The name of the term.
hu: A kifejezés neve.

en: Translation needs update
hu: A fordítás frissítésre szorul

en: The weight of this term in relation to other terms.
hu: Ennek a kifejezésnek más kifejezésekhez viszonyított súlya.

en: Help text to display for the vocabulary.
hu: A szótárhoz megjelenített súgószöveg.

en: Whether or not related terms are enabled within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: A kapcsolódó kifejezések engedélyezve legyenek-e a szótáron belül. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
hu: A hierarchia típusa engedélyezett-e a szótáron belül. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: Whether or not multiple terms from this vocabulary may be assigned to a node. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: Ebből a szótárból több kifejezést is hozzá lehet-e rendelni egy tartalomhoz. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: Whether or not terms are required for nodes using this vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: Kötelező-e megadni kifejezéseket azokhoz a tartalmakhoz, amelyek ezt a szótárat használják. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: Whether or not free tagging is enabled for the vocabulary. (0 = disabled, 1 = enabled)
hu: Ehhez a szótárhoz engedélyezett- e a szabad címkézés. (0 = tiltott, 1 = engedélyezett)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
hu: Ennek a szótárnak más szótárakhoz viszonyított súlya.

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: Term count
hu: Kifejezések száma

en: You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles, and group terms under a parent term by sliding them under and to the right of the parent.
hu: %capital_name kifejezései „fogd és vidd” módszerrel újrarendezhetőek. A kifejezések szülőnként csoportosíthatóak. Ehhez az adott kifejezést a szülőkifejezés alá, majd jobbra kell húzni.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms. You can reorganize the terms in %capital_name using their drag-and-drop handles.
hu: %capital_name szülők szerint csoportosított kifejezéseket tartalmaz. %capital_name kifejezései „fogd és vidd” módszerrel újrarendezhetőek.

en: %capital_name contains terms with multiple parents. Drag and drop of terms with multiple parents is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by editing each term to include only a single parent.
hu: %capital_name több szülővel rendelkező kifejezéseket tartalmaz. A „fogd és vidd” módszer a több szülőt engedélyező szótár használata esetén nem támogatott, kivéve, ha a szótár minden kifejezése csak egy szülővel rendelkezik.

en: Administer vocabularies and terms
hu: Szótárak és kifejezések adminisztrációja

en: Vocabulary machine name
hu: Szótár programok által használt neve

en: Weight for added term
hu: Hozzáadott kifejezés súlya

en: Asc
hu: Növ

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a programok által használt neve amihez a kifejezés tartozik.

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: Sticky status
hu: Ragadós állapot

en: RSS category
hu: RSS kategória

en: Master
hu: Mester

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
hu: Ha ez ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 formában. A szükséges JOIN-ok száma miatt az ÉS kapcsolatokat VAGY kapcsolatokként kezeli ez a szűrő.

en: Load default filter from term page
hu: Alapértelmezés szerinti szűrő betöltése a kifejezés oldaláról

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
hu: A kifejezés neve szűrőértékekben az aláhúzások szóközökre cserélése az URL-ben

en: The term UUID.
hu: A kifejezés UUID-ja.

en: Representative node
hu: Jellemző tartalom

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
hu: Kinyer egy egyedülálló, jellemző tartalmat minden kifejezéshez a kiválasztott rendezési feltételnek megfelelően.

en: Content with term
hu: Tartalom kifejezéssel

en: Relate all content tagged with a term.
hu: Minden, egy kifejezéssel megcímkézett tartalom.

en: Multiple-value handling
hu: Több érték kezelése

en: Filter to items that share all terms
hu: Szűrés minden kifejezést megosztó elemekre

en: Filter to items that share any term
hu: Szűrés bármely kifejezést megosztó elemekre

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hu: A dátum ÉÉÉÉHHNN formátumban.

en: Date in the form of YYYYMM.
hu: A dátum ÉÉÉÉHH formátumban.

en: Date in the form of YYYY.
hu: A dátum ÉÉÉÉ formátumban.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hu: A dátum HH formátumban (01–12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hu: A dátum NN formátumban (01–31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hu: A dátum WW formátumban (01–53).

en: Convert spaces in term names to hyphens
hu: Szóközök kötőjellé konvertálása a kifejezések neveiben

en: Limit to vocabulary
hu: Korlátozás szótárra

en: Vocabulary language
hu: Szótár nyelve

en: The node revision ID.
hu: A tartalom változatának azonosítója.

en: The term ID.
hu: A kifejezés azonosítója.

en: The term language code.
hu: A kifejezés nyelvi kódja.

en: Term Parents
hu: Kifejezés szülői

en: The parents of this term.
hu: A kifejezés szülői.

en: The date the term was last updated.
hu: A kifejezés módosításának dátuma.

en: The time that the term was last edited.
hu: Az időpont, mikor a kifejezést utoljára szerkesztették.

en: The vocabulary to which the term is assigned.
hu: A szótár, amelyhez a kifejezés tartozik.

en: Existing term VID
hu: Létező taxonómiai kifejezés VID

en: The term description.
hu: A kifejezés leírása.

en: The Drupal term IDs of the term's parents.
hu: A kifejezés szülőinek <em>Drupal</em> kifejezésazonosítói.

en: The vocabulary ID.
hu: A szótár azonosító.

en: The name of the vocabulary.
hu: A szótár neve.

en: The description of the vocabulary.
hu: A szótár leírása.

en: The names of the node types the vocabulary may be used with.
hu: A tartalomtípusok nevei, amikkel a szótár használható.

en: Maintain index table
hu: Index táblázat megtartása

en: Override selector
hu: Kiválasztó felülírása

en: Number of terms per page
hu: Az egy oldalon megjelenő kifejezések száma

en: Whether or not the content related to a term is sticky.
hu: Egy kifejezéshez kapcsolódó tartalom kiemelt-e.

en: Whether or not the content related to a term is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
hu: Egy kifejezéshez kapcsolódó tartalom kiemelt-e. A kiemelt tartalmak elsőkénti listázásához csökkenőre kell állítani.

en: The date the content related to a term was posted.
hu: A dátum, mikor egy kifejezéshez kapcsolódó tartalmat beküldtek.

en: Publish status
hu: Közzététel állapota

en: Whether or not the content related to a term is published.
hu: A tartalomhoz tartozik-e közzétett kifejezés.

en: The source language from which this translation was created.
hu: A forrásnyelv melyről a fordítás történt.

en: The author of this translation.
hu: Ennek a fordításnak a szerzője.

en: The Unix timestamp when the translation was created.
hu: A Unix időbélyeg, amikor a fordítás lérejött.

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
hu: A fordítás legutóbbi mentésének Unix időbélyege.

en: Configuring displays and form displays
hu: Megjelenítők és űrlap-megjelenítők beállítása

en: Managing vocabularies
hu: Szótárak kezelése

en: Managing terms
hu: Kifejezések kezelése

en: Classifying entity content
hu: Entitás-tartalmak besorolása

en: Adding new terms during content creation
hu: Új kifejezések felvétele a tartalmak létrehozásakor

en: No vocabularies available. <a href=":link">Add vocabulary</a>.
hu: Nincs elérhető szótár. <a href=":link">Szótár hozzáadása</a>.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
hu: Nincs elérhető kifejezés. <a href=":link">Kifejezés hozzáadása</a>.

en: Format of the term description.
hu: A kifejezés leírásának formátuma.

en: Module responsible for the vocabulary.
hu: A szótárért felelős modul.

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
hu: Az összeshez üresen kell hagyni. Más esetben az első kiválasztott kifejezés lesz az alapértelmezett a „Bármely” helyett.

en: Unique machine name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, programok által használt neve.

en: The vocabulary name.
hu: A szótár neve.

en: Language for this field.
hu: Ennek a mezőnek a nyelve.

en: Translation of either the title or explanation.
hu: Vagy a cím, vagy pedig a magyarázat fordítása.

en: The term language.
hu: A kifejezés nyelve.

en: Translation ID.
hu: Fordítás azonosítója

en: Name of property being translated.
hu: A lefordítandó tulajdonság neve.

en: %capital_name contains the following terms.
hu: %capital_name a következő kifejezéseket tartalmazza.

en: %capital_name contains terms grouped under parent terms
hu: %capital_name szülőkifejezések alá csoportosított kifejezéseket tartalmaz

en: %capital_name contains terms with multiple parents.
hu: %capital_name több szülővel rendelkező kifejezéseket tartalmaz.

en: %vocabulary: Create terms
hu: %vocabulary: Kifejezések létrehozása

en: %vocabulary: Delete terms
hu: %vocabulary: Kifejezések törlése

en: %vocabulary: Edit terms
hu: %vocabulary: Kifejezések szerkesztése

en: Term language
hu: A kifejezés nyelve

en: The entity type this translation relates to
hu: Az entitástípus, amihez ez a fordítás kapcsolódik

en: The target language for this translation.
hu: Célnyelv ehhez a fordításhoz.

en: Boolean indicating whether the translation is published (visible to non-administrators).
hu: A fordítás közzétételi állapotát jelző logikai változó (vagyis hogy adminisztrátorokon kívül más számára látható-e).

en: The entity ID this translation relates to
hu: Az entitás azonosítója, amihez ez a fordítás kapcsolódik

en: The entity revision ID this translation relates to
hu: Az entitás változatazonosítója, amihez ez a fordítás kapcsolódik

en: Integer value of Object ID
hu: Az objektumazonosító egész számú értéke

en: Parent lid
hu: Szülő lid

en: Language string ID
hu: Nyelvi karaktersorozat-azonosító

en: A module defined group of translations
hu: Egy modul által meghatározott fordításcsoport

en: Full string ID for quick search: type:objectid:property.
hu: Teljes karaktersorozat-azonosító gyorskereséshez: type:objectid:property.

en: The {filter_format}.format of the string
hu: A karaktersorozat {filter_format}.format formátuma

en: Plural index number
hu: Többesszámot jelző index

en: Language for this term.
hu: A kifejezéshez tartozó nyelv.

en: Term name translation.
hu: Kifejezés nevének fordítása.

en: Term description translation.
hu: Kifejezés leírásának fordítása.

en: %capital_name contains 1 term with pending revisions. Drag and drop of terms with pending revisions is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by getting each term to a published state. | %capital_name contains @count terms with pending revisions. Drag and drop of terms with pending revisions is not supported, but you can re-enable drag-and-drop support by getting each term to a published state.
hu[0]: %capital_name egy olyan kifejezést tartalmaz, aminek függőben lévő változata van. Függőben lévő változatú kifejezések „fogd és vidd” módszerrel való kezelése nem támogatott, de ez a lehetőség újraengedélyezhető, ha minden kifejezés közzétett állapotba kerül.
hu[1]: %capital_name @count olyan kifejezést tartalmaz, aminek függőben lévő változata van. Függőben lévő változatú kifejezések „fogd és vidd” módszerrel való kezelése nem támogatott, de ez a lehetőség újraengedélyezhető, ha minden kifejezés közzétett állapotba kerül.

en: You can only change the hierarchy for the <em>published</em> version of this term.
hu: A hierarchia ezen kifejezés esetén csak annak <em>közzétett</em> verzióján változtatható meg.

en: Internationalization mode.
hu: Nemzetköziesítési mód.

en: Translation of either the name or the description.
hu: Vagy a név vagy a leírás fordítása.

en: Language code from locales_target table
hu: Nyelvkód a „locales_target” táblázatból
