Drupal core (10.0.0-beta2) - en to hy translation catalogue (1542 entries)

en: Forms
hy: Ֆորմաներ

en: Home
hy: Սկիզբ

en: User interface
hy: Օգտագործողի ինտերֆեյսը

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Body
hy: Բովանդակություն

en: Next
hy: Հաջորդը

en: user
hy: օգտագործող

en: Pages
hy: Էջեր

en: Save configuration
hy: Հիշել կոնֆիգուրացիան

en: delete
hy: հեռացնել

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Register
hy: Գրանցվել

en: Create a new user account.
hy: Ստեղծել նոր օգտագործողի հաշիվ

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Suffix
hy: Վերջածանց

en: Approve
hy: Հաստատել

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Moderated content
hy: Մոդերացված բովանդակություն

en: Value
hy: Արժեք

en: Username
hy: Օգտագործողի անուն

en: Email address
hy: էլ. փոստ հասցե

en: Development
hy: Ծրագրավորում

en: Groups
hy: Խմբեր

en: Group
hy: Խումբ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Replies
hy: Պատասխաններ

en: Closed
hy: Փակված

en: yes
hy: այո

en: List
hy: Ցանկ

en: Subject
hy: Թեմա

en: Send email
hy: Ուղարկել նամակ

en: closed
hy: փակված

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: disabled
hy: անջատված

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Last comment
hy: Վերջին մեկնաբանություն

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Language
hy: Լեզու

en: RSS feed
hy: RSS հոսքեր

en: more
hy: ավելի

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disable
hy: Անջատել

en: Explanation or submission guidelines
hy: Բացատրության կամ ներկայացման ուղեցույցները:

en: Email settings
hy: Էլ-հասցեի կարգավորումներ

en: Article
hy: Հոդված

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Articles
hy: Հոդվածներ

en: Administration
hy: Ադմինիստրացիա

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: More
hy: Ավելին

en: not verified
hy: չի ստուգվել

en: Action
hy: Գործողություն

en: Last updated
hy: Վերջին թարմացում

en: new
hy: նոր

en: Tags
hy: Թեգեր

en: Block title
hy: Բլոկի վերնագիր

en: The title of the block as shown to the user.
hy: Բլոկի անվանումը ինչպես ցույց է տրված օգտատերին

en: Taxonomy
hy: Տաքսոնոմիա

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Blue Lagoon (Default)
hy: Blue Lagoon (լռելյայն)

en: Content types
hy: Պարունակության տեսակներ

en: Homepage
hy: Գլխավոր էջ

en: Home page
hy: Գլխավոր էջ

en: Download
hy: Բեռնել

en: Version
hy: Տաբերակ

en: updated
hy: թարմացում

en: Overview
hy: Ակնարկ

en: File information
hy: ֆայլի մասին ինֆորմացիա

en: File
hy: Ֆայլ

en: File path
hy: Ֆայլի ուղին

en: Advanced options
hy: Մանրամասն ընտրանք

en: Release notes
hy: թողարկման նշումներ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Size
hy: Չափ

en: Links
hy: Հղումներ

en: Search
hy: Որոնել

en: Reset
hy: Վերականգնել

en: Daily
hy: Օրական

en: Weekly
hy: Շաբաթական

en: Monthly
hy: Ամսեկան

en: None
hy: Ոչ մի

en: Display settings
hy: Ցուցադրության պարամետրերը

en: This action cannot be undone.
hy: Այս գործողությունը հնարավոր չի ետ շրջել

en: Number
hy: Թիվ

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: No log messages available.
hy: Որևէ լոգ հաղորդագրություն հասանելի չէ

en: Password
hy: Գաղտնաբառը

en: Block settings
hy: Բլոկի կարգավորումներ

en: - None -
hy: - Չկա -

en: Country
hy: Երկիր

en: Weight
hy: Կշիռ

en: The configuration options have been saved.
hy: Կոնֆիգուրացված տարբերակները պահպանված են:

en: Link
hy: Հղում

en: Image
hy: Նկար

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Help text
hy: Օգնող տեքստ

en: Types
hy: Տեսակներ

en: Required
hy: Պարտադիր

en: Parent
hy: Ծնող

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hy: Տվյալ մակարդակի էջերը դասակարգվում են սկզբում ըստ քաշի, իսկ հետո՝ վերնագրի:

en: Depth
hy: Խորություն

en: none
hy: ոչ մի

en: Category
hy: Կատեգորիա

en: Add container
hy: Ավելացնել բեռնարկղ

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Name
hy: Անուն

en: edit container
hy: խմբագրել բեռնարկղը

en: edit
hy: խմբագրել

en: Go to previous page
hy: Անցնել նախորդ էջին

en: Go to parent page
hy: Անցնել ծնող էջին

en: Go to next page
hy: Անցնել հաջորդ էջին

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Book
hy: Գիրք

en: Export
hy: Արտահանել

en: Taxonomy term
hy: Տաքսոնոմիա տերմին

en: Back
hy: Հետ

en: Field
hy: Դաշտ

en: Outline
hy: Կառուցվածք

en: Label
hy: Պիտակ

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Save
hy: Պահպանել

en: Help
hy: Օգնություն

en: Image settings
hy: Պատկերի կարգավորումներ

en: True
hy: Ճիշտ

en: False
hy: Սխալ

en: Preset Name
hy: Նախադրված անուն

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: Update
hy: Թարմացնել

en: Open
hy: Բաց

en: Blank
hy: Դատարկ

en: Small
hy: Փոքր

en: Large
hy: Մեծ

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: High
hy: Բարձր

en: Low
hy: Ցածր

en: Archive
hy: Արխիվացնել

en: Album
hy: Ալբոմ

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: View
hy: Դիտել

en: Format
hy: Ֆորմատ

en: History
hy: Պատմություն

en: Path
hy: Ուղի

en: Filename
hy: ֆայլի անունը

en: Vocabularies
hy: Բառարաններ

en: Modules
hy: Մոդուլներ

en: Clear index
hy: Մաքրել ինդեքսը

en: General discussion
hy: Ընդհանուր քննարկում

en: edit forum
hy: խմբագրել ֆորումը

en: Forum name
hy: Ֆորումի անվանում

en: forum
hy: ֆորում

en: Manage
hy: Կառավարում

en: Refresh
hy: Թարմացում

en: Region
hy: Տարածաշրջան

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Menu
hy: Ընտրացանկ

en: Advanced settings
hy: Ընդլայնված պարամետրեր

en: never
hy: երբեք

en: Updated
hy: Թարմացվել է

en: actions
hy: գործողություններ

en: Text
hy: Տեքստ

en: Add forum
hy: Ավելացնել ֆորում

en: Add term
hy: Ավելացնել տերմին

en: Keywords
hy: Բանալի բառեր

en: Preview comment
hy: Նախադիտել մեկնաբանությունը

en: Statistics
hy: Վիճակագրություն

en: Advanced search
hy: Ընդլայնված որոնում

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Attachment
hy: Կցորդ

en: Upload
hy: Ներբեռնել

en: Picture
hy: նկար

en: Mail
hy: Փոստ

en: Database type
hy: Տվյալների բազայի տեսակը

en: User
hy: Օգտագործող

en: Content type
hy: Բովանդակության տեսակ

en: action
hy: գործողություն

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Configure
hy: կարգավորել

en: Email
hy: Էլ. փոստ

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: file
hy: ֆայլ

en: User ID
hy: Օգտատիրոջ  ID

en: Error
hy: Սխալ

en: Options
hy: Ընտրանքներ

en: no
hy: ոչ

en: Created
hy: Ստեղծվել է

en: Node
hy: Նոդ

en: Sent email to %recipient
hy: Ուղարկված նամակ  %recipient -ին

en: The subject of the message.
hy: Հաղորդագրության թեման։

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Expanded
hy: Ընդլայնված

en: Add child page
hy: Ավելացնել ենթաէջ

en: Printer-friendly version
hy: Տպագրման տարբերակ

en: Update options
hy: Թարմացնել տարբերակները

en: Unknown export format.
hy: Անհայտ արտահանման ֆորմատ:

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Last post
hy: Վերջին գրառում

en: Access denied
hy: Մուտքն արգելված է

en: Year
hy: Տարի

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Add content
hy: Նյութ ավելացնել

en: Area
hy: Տարածք

en: Page title
hy: Էջի վերնագիր

en: Block
hy: Բլոկ

en: Add block
hy: Ավելացնել բլոկ

en: Page
hy: Էջ

en: Bottom
hy: Ներքև

en: 1 minute | @count minutes
hy[0]: 1 րոպե
hy[1]: @count րոպե

en: 1 hour | @count hours
hy[0]: 1 ժամ
hy[1]: @count ժամ

en: 1 day | @count days
hy[0]: 1 օր
hy[1]: @count օր

en: Configuration saved.
hy: Կոնֆիգուրացիան պահպանված է:

en: Logo
hy: Լոգո

en: Site name
hy: Կայքի անվանումը

en: Site slogan
hy: Կայքի կարգախոս

en: Good
hy: Լավ

en: User settings
hy: Օգտատերի կարգավորումներ

en: Site
hy: Վեբ կայք

en: Host
hy: Հոսթ

en: Available updates
hy: Հասանելի թարմացումներ

en: Never
hy: Երբեք

en: Check manually
hy: Ստուգել ձեռքով

en: Up to date
hy: Արդիական

en: Update available
hy: Թարմացումը հասանելի է

en: Drupal core update status
hy: Drupal Core-ի թարմացման կարգավիճակ

en: Out of date
hy: Հնացած

en: Left sidebar
hy: Ձախ կողմնային վահանակ

en: Right sidebar
hy: Աջ կողմնային վահանակ

en: Footer
hy: Էջի ներքևի հատված

en: Inline
hy: Ներկառուցված

en: Recipients
hy: ստացողներ

en: Selected
hy: ընտրված

en: Your name
hy: Ձեր անունը

en: Menu link
hy: Մենյուի հղում

en: To
hy: Ում

en: From
hy: Ում կողմից

en: Visibility
hy: Տեսանելիություն

en: Roles
hy: Դերեր

en: Revision ID
hy: Վերանայման ID

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comment ID
hy: Մեկնաբանության ID

en: Hostname
hy: Հոստի անուն

en: Published
hy: Հրապարակված

en: Signature
hy: ստորագրություն

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Location
hy: գտնվելու վայրը

en: Title field label
hy: Վերնագրի դաշտը պիտակը:

en: Revisions
hy: Վերանայում

en: File ID
hy: Ֆայլի  ID

en: File name
hy: Ֆայլի անունը

en: File size
hy: Ֆայլի չափը

en: Vocabulary
hy: Բառարան

en: Vocabulary ID
hy: Բառարանի ID

en: Vocabulary name
hy: Բառարանի անունը

en: Role name
hy: Դերի անուն

en: Last access
hy: Վերջին մուտքը

en: Last login
hy: Վերջին մուտքը

en: Time zone
hy: Ժամային գոտի

en: Severity
hy: Կարևորություն

en: Field name
hy: Դաշտի անունը

en: Field type
hy: Դաշտի տեսակը

en: Global settings
hy: Գլոբալ պարամետրեր

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Contains
hy: Պարունակում է

en: Count
hy: քանակ

en: Original image
hy: Օրիգինալ նկար

en: Search settings
hy: Որոնման կարգավորումներ

en: Mode
hy: Ռեժիմ

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: blocked
hy: արգելափակված

en: active
hy: ակտիվ

en: N/A
hy: Տվյալ չկա

en: Items
hy: Տարրեր

en: Last update
hy: Վերջին թարմացումը

en: %time ago
hy: %time առաջ

en: Authored by
hy: Հեղինակ

en: Up
hy: Վերև

en: Width
hy: Լայնություն

en: Height
hy: Բարձրություն

en: Maximum
hy: Առավելագույն

en: Scale
hy: Մասշտաբ

en: Media
hy: Մեդիա

en: Plain text
hy: Պարզ տեքստ

en: standard
hy: ստանդարտ

en: Caching
hy: Քեշավորում

en: Month
hy: Ամիս

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Last reply
hy: Վերջին պատասխանը

en: System
hy: Համակարգ

en: Domain
hy: Դոմեյն

en: Unlimited
hy: Անսահմանափակ

en: Enter a valid username.
hy: Մուտքագրեք վավեր օգտագործողի անուն:

en: Owner
hy: Սեփականատեր

en: Recipient
hy: Ստացող

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Egypt
hy: Եգիպտոս

en: Namibia
hy: Նամիբիա

en: Israel
hy: Իսրայէլ

en: Iran
hy: Իրան

en: New Zealand
hy: Նոր Զելանդիա

en: Tonga
hy: Տոնգա

en: Cuba
hy: Քուպա

en: Brazil
hy: Բրազիլիա

en: Chile
hy: Չիլի

en: Paraguay
hy: Պարագվայ

en: Jamaica
hy: Ջամայկա

en: Japan
hy: Ճապոնիա

en: Libya
hy: Լիբիա

en: Poland
hy: Լեհաստան

en: Portugal
hy: Պորտուգալիա

en: Singapore
hy: Սինգապուր

en: Turkey
hy: Թուրքիա

en: Day
hy: Օր

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չոր

en: Thu
hy: Հնգ

en: Fri
hy: Ուրբ

en: Sat
hy: Շաբ

en: Sun
hy: Կիր

en: May
hy: Մայիս

en: Start date
hy: Մեկնարկի ամսաթիվ

en: End date
hy: Ավարտի ամսաթիվը

en: Forum
hy: Ֆորում

en: Configuration
hy: Կոնֆիգուրացիա

en: Display title
hy: Ցուցադրել վերնագիրը

en: Background color
hy: Ֆոնի գույն

en: Basic
hy: Տարրական

en: Color
hy: Գույն

en: Appearance
hy: Արտաքին տեսք

en: Role
hy: Դեր

en: Ignore
hy: Անտեսել

en: User login
hy: Օգտագործողի մուտք

en: Log in
hy: Մուտք գործել

en: Add new comment
hy: Ավելացնել նոր մեկնաբանություն

en: String
hy: Տող

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hy: Ներկայումս @site-ում տեխնիկական սպասարկման աշխատանքներ են տարվում։ Մենք շուտով կրկին հասանելի կլինենք։ Շնորհակալություն Ձեր համբերատարության համար։

en: Maximum length
hy: Առավելագույն երկրությունը

en: Rows
hy: Տողեր

en: Cache
hy: Քեշ

en: Anonymous
hy: Անանուն

en: Provider
hy: Մատակարար

en: Save and edit
hy: Պահել և փոփոխել

en: Tools
hy: Գործիքներ

en: Ascending
hy: Ըստ աճման

en: Descending
hy: Ըստ նվազման

en: Integer
hy: Ամբողջ թիվ

en: IP Address
hy: IP հասցե

en: The comment and all its replies have been deleted.
hy: Մեկնաբանությունը և նրան բոլոր պատասխանները ջնջվել է։

en: Anonymous users
hy: Անանուն օգտատերեր

en: Clear cache
hy: Մաքրել քեշը

en: Save settings
hy: Պահել պարամետրեր

en: Germany
hy: Գերմանիա

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: Condition
hy: Վիճակ

en: Afghanistan
hy: Աֆղանստան

en: Albania
hy: Ալբանիա

en: Algeria
hy: Ալժիր

en: American Samoa
hy: Ամերիկյան Սամոա

en: Andorra
hy: Անդորրա

en: Angola
hy: Անգոլա

en: Anguilla
hy: Անգիլյա

en: Antarctica
hy: Անտարկտիկա

en: Argentina
hy: Արգենտինա

en: Armenia
hy: Հայաստան

en: Aruba
hy: Արուբա

en: Australia
hy: Ավստրալիա

en: Austria
hy: Ավստրիա

en: Azerbaijan
hy: Ադրբեջան

en: Bahamas
hy: Բահամներ

en: Bahrain
hy: Բահրեյն

en: Bangladesh
hy: Բանգլադեշ

en: Barbados
hy: Բարբադոս

en: Belarus
hy: Բելառուս

en: Belgium
hy: Բելգիա

en: Belize
hy: Բելիզ

en: Benin
hy: Բենին

en: Bhutan
hy: Բութան

en: Bolivia
hy: Բոլիվիա

en: Botswana
hy: Բոտսվանա

en: Bouvet Island
hy: Բուվե կղզիներ

en: Brunei
hy: Բրյունեի

en: Bulgaria
hy: Բուլղարիա

en: Burkina Faso
hy: Բուրկինա Ֆասո

en: Burundi
hy: Բուրունդի

en: Cambodia
hy: Կամբոջիա

en: Cameroon
hy: Կամերուն

en: Canada
hy: Կանադա

en: Cape Verde
hy: Կաբո - Վերդե

en: Cayman Islands
hy: Կայմանյան կղզիներ

en: Central African Republic
hy: Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետություն

en: Chad
hy: Չադ

en: China
hy: Չինաստան

en: Christmas Island
hy: Սուրբ Ծնունդ կղզիներ

en: Colombia
hy: Կոլումբիա

en: Comoros
hy: Կոմորոս

en: Cook Islands
hy: Քուքի կղզիներ

en: Costa Rica
hy: Կոստա Ռիկա

en: Cyprus
hy: Կիպրոս

en: Denmark
hy: Դանիա

en: Djibouti
hy: Ջիբութի

en: Dominica
hy: Դոմինիկա

en: Dominican Republic
hy: Դոմինիկյան Հանրապետություն

en: Ecuador
hy: Էկվադոր

en: El Salvador
hy: Էլ Սալվադոր

en: Equatorial Guinea
hy: Հասարակածային Գվինեա

en: Eritrea
hy: Էրիթրեա

en: Estonia
hy: Էստոնիա

en: Ethiopia
hy: Եթովպիա

en: Faroe Islands
hy: Ֆարերյան կղզիներ

en: Finland
hy: Ֆինլանդիա

en: France
hy: Ֆրանսիա

en: French Guiana
hy: ֆրանսիական Գվիանա

en: French Polynesia
hy: ֆրանսիական Պոլինեզիա

en: Gabon
hy: Գաբոն

en: Gambia
hy: Գամբիա

en: Georgia
hy: Վրաստան

en: Ghana
hy: Գանա

en: Gibraltar
hy: Ջիբրալթար

en: Greece
hy: Հունաստան

en: Greenland
hy: Գրենլանդիա

en: Grenada
hy: Գրենադա

en: Guadeloupe
hy: Գվադելուպե

en: Guam
hy: Գուամ

en: Guatemala
hy: Գվատեմալա

en: Guinea
hy: Գվինեա

en: Guinea-Bissau
hy: Գվինեա - Բիսաու

en: Guyana
hy: Գայանա

en: Haiti
hy: Հաիթիում

en: Honduras
hy: Հոնդուրաս

en: Hungary
hy: Հունգարիա

en: Iceland
hy: Իսլանդիա

en: India
hy: Հնդկաստան

en: Indonesia
hy: Ինդոնեզիա

en: Iraq
hy: Իրաք

en: Ireland
hy: Իռլանդիա

en: Italy
hy: Իտալիա

en: Jordan
hy: Հորդանան

en: Kazakhstan
hy: Ղազախստան

en: Kenya
hy: Քենիա

en: Kiribati
hy: Կիրիբատի

en: Kuwait
hy: Քուվեյթ

en: Kyrgyzstan
hy: Ղրղզստան

en: Laos
hy: Լաոս

en: Latvia
hy: Լատվիա

en: Lebanon
hy: Լիբանան

en: Lesotho
hy: Լեսոտո

en: Liberia
hy: Լիբերիա

en: Liechtenstein
hy: Լիխտենշտեյն

en: Lithuania
hy: Լիտվա

en: Luxembourg
hy: Լյուքսեմբուրգ

en: Madagascar
hy: Մադագասկար

en: Malawi
hy: Մալավի

en: Malaysia
hy: Մալայզիա

en: Maldives
hy: Մալդիվներ

en: Mali
hy: Մալի

en: Malta
hy: Մալթա

en: Marshall Islands
hy: Մարշալ կղզիներ

en: Martinique
hy: Մարտինիկ

en: Mauritania
hy: Մավրիտանիա

en: Mauritius
hy: Մավրիկիոս

en: Mayotte
hy: Մայոտ

en: Mexico
hy: Մեքսիկա

en: Micronesia
hy: Միկրոնեզիա

en: Moldova
hy: Մոլդովա

en: Monaco
hy: Մոնակո

en: Mongolia
hy: Մոնղոլիա

en: Montserrat
hy: Մոնսերատ

en: Morocco
hy: Մարոկկո

en: Mozambique
hy: Մոզամբիկ

en: Nauru
hy: Նաուրու

en: Nepal
hy: Նեպալ

en: Netherlands
hy: Նիդեռլանդներ

en: Netherlands Antilles
hy: Նիդերլանդների Անտիլյան կղզիներ

en: New Caledonia
hy: Նոր Կալեդոնիա

en: Nicaragua
hy: Նիկարագուա

en: Niger
hy: Նիգեր

en: Nigeria
hy: Նիգերիա

en: Niue
hy: Նիու

en: Norfolk Island
hy: Նորֆոլկ կղզի

en: North Korea
hy: Հյուսիսային Կորեա

en: Northern Mariana Islands
hy: Հյուսիսային Մարիանյան կղզիներ

en: Norway
hy: Նորվեգիա

en: Oman
hy: Օման

en: Pakistan
hy: Պակիստան

en: Palau
hy: Պալաու

en: Panama
hy: Պանամա

en: Papua New Guinea
hy: Պապուա Նոր Գվինեա

en: Peru
hy: Պերու

en: Philippines
hy: Ֆիլիպիններ

en: Puerto Rico
hy: Պուերտո Ռիկո

en: Qatar
hy: Քաթար

en: Romania
hy: Ռումինիա

en: Russia
hy: Ռուսաստան

en: Rwanda
hy: Ռուանդա

en: Samoa
hy: Սամոա

en: San Marino
hy: Սան Մարինո

en: Saudi Arabia
hy: Սաուդյան Արաբիա

en: Senegal
hy: Սենեգալ

en: Seychelles
hy: Սեյշելներ

en: Sierra Leone
hy: Սիերա Լեոնե

en: Slovakia
hy: Սլովակիա

en: Slovenia
hy: Սլովենիա

en: Solomon Islands
hy: Սոլոմոնյան կղզիներ

en: Somalia
hy: Սոմալի

en: South Africa
hy: Հարավային Աֆրիկա

en: Spain
hy: Իսպանիա

en: Sri Lanka
hy: Շրի Լանկա

en: Sudan
hy: Սուդան

en: Suriname
hy: Սուրինամ

en: Sweden
hy: Շվեդիա

en: Switzerland
hy: Շվեյցարիա

en: Syria
hy: Սիրիա

en: Taiwan
hy: Թայվան

en: Tajikistan
hy: Տաջիկստան

en: Tanzania
hy: Տանզանիա

en: Thailand
hy: Թաիլանդ

en: Togo
hy: Տոգո

en: Tokelau
hy: Տոկելաու

en: Tunisia
hy: Թունիս

en: Turkmenistan
hy: Թուրքմենստան

en: Tuvalu
hy: Տուվալու

en: Uganda
hy: Ուգանդա

en: Ukraine
hy: Ուկրաինա

en: United Arab Emirates
hy: Միացյալ Արաբական Էմիրություններ

en: United Kingdom
hy: Մեծ Բրիտանիա

en: United States
hy: Միացյալ Նահանգներ

en: Uruguay
hy: Ուրուգվայ

en: Uzbekistan
hy: Ուզբեկստան

en: Vanuatu
hy: Վանուատու

en: Venezuela
hy: Վենեսուելա

en: Yemen
hy: Եմեն

en: Zambia
hy: Զամբիա

en: Zimbabwe
hy: Զիմբաբվե

en: Database username
hy: Տվյալների բազայի օգտագործողի անունը

en: Database password
hy: Տվյալների բազայի գաղտնաբառը

en: Database name
hy: Տվյալների բազայի անվանումը

en: Add user
hy: Օգտատեր ավելացնել

en: Port
hy: Պորտ

en: Size of textfield
hy: Տեքստային դաշտի չափը

en: Authoring information
hy: Տեղեկություն հեղինակի մասին

en: Authored on
hy: Ստեղծվել է

en: Leave blank for %anonymous.
hy: Թողեք դատարկ, %anonymous -ի համար։

en: Hidden
hy: Թաքնված

en: Undefined
hy: Չսահմանված

en: Show
hy: Ցուցադրել

en: English
hy: Անգլերեն

en: Spanish
hy: Իսպաներեն

en: Allowed HTML tags
hy: Թույլատրվող HTML թեգերը

en: ‹ previous
hy: ‹ նախորդը

en: next ›
hy: հաջորդը ›

en: No items selected.
hy: Չկան ընտրված տարրեր

en: The update has been performed.
hy: Թարմացումը կատարվել է:

en: Browser
hy: Բրաուզեր

en: Source
hy: Աղբյուր

en: published
hy: հրատարակված

en: The changes have been saved.
hy: Փոփոխությունները  պահպանվել են:

en: @time ago
hy: @time առաջ

en: Select all rows in this table
hy: Ընտրել բոլոր տողերը այս աղյուսակում

en: Deselect all rows in this table
hy: Հանել բոլոր տողերը այս աղյուսակում

en: Search results
hy: Որոնման արդյունքները

en: Front page
hy: Առջևի էջ

en: Deleted
hy: Ջնջված է

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Topic
hy: Թեմա

en: Edit menu
hy: Խմբագրել ընտրացանկը

en: Delete menu
hy: Ջնջել ընտրացանկը

en: Create new revision
hy: Ստեղծել նոր տարբերակ

en: Locale settings
hy: Տեղական կարգավորումներ

en: Configure block
hy: Կարգավորել բլոկը

en: Jan
hy: Հուն

en: Feb
hy: Փետ

en: Mar
hy: Մար

en: Apr
hy: Ապր

en: Jun
hy: Հուն

en: Jul
hy: Հուլ

en: Aug
hy: Օգս

en: Sep
hy: Սեպ

en: Oct
hy: Հոկ

en: Nov
hy: Նոյ

en: Dec
hy: Դեկ

en: Hour
hy: Ժամ

en: Minute
hy: Րոպե

en: Second
hy: Վարկյան

en: Map
hy: Քարտեզ

en: author
hy: հեղինակ

en: Negate
hy: Ժխտել

en: Greater than
hy: Ավելի մեծ քան

en: Less than
hy: Պակաս քան

en: Log out
hy: Ելք

en: Extend
hy: Ընդլայնել

en: characters
hy: նիշերը

en: Left
hy: Ձախ

en: Create new account
hy: Ստեղծել նոր հաշիվ

en: role
hy: դեր

en: Info
hy: Ինֆո

en: People
hy: Մարդիկ

en: Deleted term %name.
hy: Ջնջլ %name տերմը

en: Site information
hy: Կայքի մասին տեղեկություններ

en: Blocked
hy: Արգելափակված

en: Author Name
hy: Հեղինակի անուն

en: Enabled filters
hy: Միացված ֆիլտրներ

en: Books
hy: Գրքեր

en: Forums
hy: Ֆորումներ

en: The specified passwords do not match.
hy: Մուտքագրված գաղտնաբառերը չեն համըկնում:

en: Session
hy: Սեսիա

en: This topic has been moved
hy: Այս թեման  տեղափոխվել է

en: Permissions
hy: Արտոնություններ

en: Installed
hy: Տեղադրված

en: Display label
hy: Ցուցադրել պիտակը

en: Date created
hy: Ամսաթիվը ստեղծված է

en: Standard
hy: Ստանդարտ

en: Fiji
hy: Ֆիջի

en: Falkland Islands
hy: Ֆոլկլենդյան կղզիներ

en: South Korea
hy: Հարավային Կորեա

en: French Southern Territories
hy: Ֆրանսիական հարավային տարածքներ

en: British Virgin Islands
hy: Բրիտանական Վիրգինյան կղզիներ

en: U.S. Virgin Islands
hy: ԱՄՆ Վիրջինյան կղզիներ

en: Vietnam
hy: Վիետնամ

en: Guernsey
hy: Գերնսի

en: Jersey
hy: Ջերսի

en: Not published
hy: Չհրապարակված

en: Menu settings
hy: Ընտրացանկի պարամետրեր

en: Unformatted
hy: Չֆորմատավորված

en: Redirect to URL
hy: Վերահղում դեպի URL

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hy: %name  օգտատիրոջ անունը  ակտիվ չէ կամ արգելափակված է

en: Delete action
hy: Ջնջել գործողություն:

en: The action has been successfully saved.
hy: Գործողությունը հաջողությամբ պահպանվել է:

en: not published
hy: չի հրապարակվել

en: Published comments
hy: Հրապարակված մեկաբանություններ

en: Comment settings
hy: Մեկնաբանությունների կարգավորումներ

en: Default options
hy: Լռելայն ընտրանքներ

en: Processing
hy: Մշակվում է

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hy: Ֆայլի վերբեռնման սխալ։ Չհաջողվեց տեղափոխել վերբեռնված ֆայլը։

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Timezone
hy: ժամագոտի

en: Password strength:
hy: Գաղտնաբառի հուսալիությունը:

en: Passwords match:
hy: Գաղտնաբառերը համապատասխանում էն

en: Anonymous user
hy: Անանուն օգտատեր

en: Enabled modules
hy: Միացված մոդուլներ

en: Please wait...
hy: Խնդրում ենք սպասել

en: Not translated
hy: Չթարգմանված

en: Translatable
hy: Թարգմանվող

en: Delete role
hy: Ջնջել դերը:

en: British Indian Ocean Territory
hy: Բրիտանական Հնդկաստանի օվկեանոսային տարածքներ

en: Croatia
hy: Խորվաթիա

en: Western Sahara
hy: Արեւմտյան Սահարա

en: Block description
hy: Բլոկի նկարագրություն

en: Translation
hy: Թարգմանություն

en: Blocks
hy: Բլոկներ

en: Save blocks
hy: Պահպանել բլոկերը

en: The block settings have been updated.
hy: Բլոկի պարամետրերը թարմացվել են:

en: Save block
hy: Պահպանել բլոկը

en: The block configuration has been saved.
hy: Բլոկի կարգավորումը պահպանված է

en: Menus
hy: Մենյուներ

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hy: Դուք վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել %title բառարանի:

en: Deleted vocabulary %name.
hy: Ջնջել %name բառարանը :

en: Default time zone
hy: Իլռելյայն ժամային գոտի

en: Add another item
hy: Ավելացնել ևս մեկը

en: Manage fields
hy: Կառավարել դաշտերը

en: Used in
hy: Օգտագործվել է

en: Save field settings
hy: Պահպանել դաշտի  կարգավորումները

en: Float
hy: Լողացող

en: Minimum
hy: Նվազագույն

en: Precision
hy: Ճշգրտություն

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hy: Ընդհանուր թվանշանների թիվը պահել տվյալների բազայում,ներառելով  այդ տասնորդական թվերից առաջ:

en: The number of digits to the right of the decimal.
hy: Տասնորդական թվից աջ գտնվող նիշերի քանակ:

en: Decimal marker
hy: Տասնորդական կոտորակ մարկեր

en: Single on/off checkbox
hy: Եզակի անջատել/ միացնելու մակնշման պատուհան

en: Text area (multiple rows)
hy: Տեքստի տարածք (բազմակի տող)

en: Unpublish
hy: Ապահրապարակել

en: Text Editor
hy: Տեքստի խմբագիր

en: Editor
hy: Խմբագիր

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hy: Բովանդակությունը այս դաշտում պահպանվում է անձնական ու չեն ցուցադրվելու հրապարակավ:

en: Date - newest first
hy: Ամսաթիվ- Սկզբից Նորագույնները

en: Date - oldest first
hy: Ամսաթիվ- Սկզբից ամենից հները

en: 1 comment | @count comments
hy[0]: 1 մեկնաբանություն
hy[1]: @count մեկնաբանություն

en: Save content type
hy: Բովանդակության տեսակը պահպանել

en: Show descriptions
hy: Ցուցադրել նկարագրությունները

en: Language code
hy: Լեզվի կոդը

en: Menu link title
hy: Մենյուի հղումի վերնագիր

en: Menu name
hy: Մենյուի անուն

en: 1 second | @count seconds
hy[0]: 1 վարկյան
hy[1]: @count վարկյան

en: Edit container
hy: Խմբագրել բեռնարկղը

en: Reply
hy: Պատասխան

en: Hot topic threshold
hy: Թեժ թեմայի շեմ

en: Space
hy: Տարածություն

en: New forum topics
hy: Ֆորումի նոր թեմաներ

en: Page not found
hy: Էջը գտնված չէ

en: Administrator
hy: Ադմինիստրատոր

en: « first
hy: « առաջինը

en: No comments available.
hy: Մեկնաբանություններ չկան:

en: Rebuild permissions
hy: Վերակառուցել թույլտվությունները

en: @type: updated %title.
hy: @type թարմացված %title:

en: @type: added %title.
hy: @type ավելացված %title:

en: Account settings
hy: Հաշվի կարգավորումները

en: My account
hy: Իմ հաշիվը

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hy: Օգտագործողը համարվում է առցանց այնքան ժամանակ, սկսած էջ մուտք գործելու վերջին պահից:

en: 1 year | @count years
hy[0]: @count տարի

en: 1 week | @count weeks
hy[0]: @count շաբաթ

en: 1 min | @count min
hy[0]: 1 րոպե
hy[1]: @count րոպե

en: 1 sec | @count sec
hy[0]: 1 վարկյան
hy[1]: @count վարկյան

en: Layout settings
hy: Դասավորության կարգավորումներ

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Rotation angle
hy: Պտտման անկյուն

en: Locked
hy: Արգելափակված

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hy: Ծածկագրի վերակայման հրահանգները  էլեկտրոնային հաղորդագրությամբ ուղարկվել են %name-ին  %email  հասցեով:

en: types
hy: տեսակներ

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hy: Ներկայումս տեղադրված Ձեր տարբերակը արդեն վերացվել է աջակցվում ներբեռնման համար: Անջատել ամեն ինչ ընդգրկված այս թողարկմանկամ արդիականացման հետ խիստ խորհուրդ է տրվում:

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hy: Ներկայումս տեղադրված Ձեր տարբերակը տվյալ պահին չի աջակցվում ներբեռնման համար: Անջատել ամեն ինչ ընդգրկված այս թողարկմանկամ արդիականացման հետ խիստ խորհուրդ է տրվում:

en: Invalid info
hy: Անվավեր տեղեկություն

en: Latest version:
hy: Վերջին տարբերակը՝

en: Field settings
hy: Դաշտի պարամետրեր

en: Edit forum
hy: Խմնգարել ֆորում

en: Number of comments
hy: Մեկնաբանությունների քանակը

en: Expand layout to include descriptions.
hy: Ընդլարձակել էջը նկարագրությունները ընդգրկելու համար։

en: Hide descriptions
hy: Թաքցնել նկարագրությունները

en: Compress layout by hiding descriptions.
hy: Կրճատել էջը թաքցնելով նկարագրությունները:

en: Reports
hy: Հաշվետվությունները

en: Setting
hy: Կարգավորում

en: Install profile
hy: Տեղադրել պրոֆիլը

en: The content access permissions have been rebuilt.
hy: Բովանդակության մուտքի  արտոնություններ  ը վերակառուցվել են:

en: sort by @s
hy: դասավորել ըստ @s-ի

en: Publish content
hy: Հրապարակել բովանդակությունը

en: Manage actions
hy: Կառավարել գործողությունները:

en: Action type
hy: Գործողության տեսակը

en: Display a message to the user
hy: Ցուցադրել օգտատիրոջ հաղորդագրությունը

en: - Select -
hy: - Ընտրել -

en: Content language
hy: Բովանդակության լեզու

en: Path prefix
hy: Հղման նախածանց

en: Add @type
hy: Ավելացնել @type

en: Author's website
hy: Հեղինակային կայք

en: New posts
hy: Նոր գրառումներ

en: Translate
hy: Թարգմանել

en: File to import not found.
hy: Ներմուծելու ֆայլը չի գտնվել։

en: Save translations
hy: Պահպանել թարգմանությունները

en: Time ago
hy: Ժամանակ առաջ

en: Not enabled
hy: Ակտիվ չի

en: Sort direction
hy: Դասակարգման ուղղությունը

en: Web services
hy: Վեբ ծառայություններ

en: Save permissions
hy: Պահպանել արտոնությունները

en: Sequence
hy: Հերթականություն

en: Error message
hy: Սխալի հաղորդագրություն

en: Change book (update list of parents)
hy: Փոխել գիրքը (թարմեցնել ծնողների ցանկը)

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
hy: Անվտանգության նկատառումներից ելնելով Ձեր արտաբեռնումը վերանվանվել է %filename:

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: Installed version
hy: տեղակայված տարբերակ

en: User account
hy: Պրոֆիլ

en: original
hy: օրիգինալ

en: pixels
hy: փիքսել

en: Use default
hy: Օգտագործել լռելյայն արժեքները

en: 1 month | @count months
hy[0]: 1 ամիս
hy[1]: @count ամիս

en: done
hy: կատարված է

en: Current state
hy: Կարգավիճակ

en: Direction
hy: Ուղղություն

en: Password field is required.
hy: Գաղտնաբառը պարտադիր պահանջվում է:

en: Confirm password
hy: Հաստատեք գաղտնաբառը

en: Isle of Man
hy: Մեն կղզի

en: Montenegro
hy: Մոնտենեգրո

en: Serbia
hy: Սերբիա

en: Warning message
hy: Զգուշացման հաղորդագրություն

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hy: Ֆայլը չի կարող պահպանվել: Անհայտ սխալ է տեղի ունեցել:

en: The specified file %name could not be uploaded.
hy: Սահմանված ֆայլը %name  չի կարող վերբեռնվել:

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
hy: Ֆայլի անունը դատարկ է: Խնդրում ենք ֆայլին անուն տվեք:

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hy: Ֆայլի չափը  %filesize գերազանցում է ֆայլի առավելագույն չափը:  %maxsize:

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hy: Ֆայլը  %filesize է, որը գերազանցում է ձեր սկավառակի %quota սահմանաչափը.

en: outdated
hy: ժամկետնանց

en: Save and continue
hy: Հիշել և շարունակել

en: Table name prefix
hy: Աղյուսակի անվանման նախածանց

en: IP address
hy: IP հասցե

en: Maximum height
hy: Մաքսիմում բարձրություն

en: Maximum width
hy: Մաքսիմում լայնություն

en: Timor-Leste
hy: Թիմոր - Լեստե

en: Cached
hy: Քեշավորված

en: Boolean
hy: Բուլյան

en: Maximum image resolution
hy: Պատկերի առավելագույն ռեզոլուցիա

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hy: Անօրինական ընտրությունն է հայտնաբեվրել:  Խնդրում ենք կապնվել կայքի ադմինիստրատորի հետ:

en: Status report
hy: Կարգավիճակի հաշվետվություն

en: Bundle
hy: Փաթեթ

en: Decimal point
hy: Տասնորդական կետ

en: Revision information
hy: Վերանայման տեղեկատվություն

en: Notify user of new account
hy: Տեղեկացնել օգտատիրոջը  նոր հաշվի մասին

en: View comment
hy: Դիտել մեկնաբանությունը

en: Comma
hy: Ստորակետ

en: Uses
hy: Օգտագործում

en: Edit action
hy: Խմբագրել գործողությունը

en: Delete comment
hy: Ջնջել մեկնաբանություն

en: Publish the selected comments
hy: Հրապարակել նշված մեկնաբանությունները

en: (No subject)
hy: (առանց թեմայի)

en: MIME type
hy: MIME տեսակը

en: Enter your @s username.
hy: Մուտքագրեք Ձեր @s օգտանունը։

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
hy: Մեկնաբանություն: անօրինական մեկնաբանությունները հաստատվել են կամ մեկնաբանությունները ներկայացվել են փակ գրառմանը %subject:

en: @type %title has been created.
hy: @type %title ստեղծված է։

en: @type %title has been updated.
hy: @type %title թարմացվել է:

en: The post could not be saved.
hy: Գրառումը չի կարող հիշվել։

en: Add language
hy: Ավելացնել լեզու

en: Publish comment
hy: հրապարակել մեկնաբանություններ

en: The file could not be uploaded.
hy: Ֆայլը հնարավոր չէ վերբեռնվել:

en: Administration pages
hy: Ադմինիստրատիվ  էջեր

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
hy: Կայքում տեղի է ունեցել  անսպասելի սխալի: Խնդրում ենք  կրկին  փորձել ավելի ուշ:

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hy: %name օգտատերը %timestamp -ին օգտագործել է մեկանգամյա մուտքագրման հղում :

en: Registration successful. You are now logged in.
hy: Գրանցումը բարեհաջող ավարտված է և դուք արդեն մուտք եք գործել համակարգ։

en: Available actions
hy: Հասանելի գործողություններ

en: Add link
hy: Ավելացնել հղում

en: View comments
hy: Դիտել մեկնաբանությունները

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hy: %name. Այս դաշտը չի կարող ունենալ ավելի քան @count արժեքներ:

en: Vertical Tabs
hy: Ուղղահայաց թաբեր

en: New book
hy: Նոր գիրք

en: By @name on @date
hy: Թողարկվել է @nameի կողմից @date-ին

en: By @name
hy: Հեղինակ` @name

en: Not in menu
hy: Չկա մենյույի մեջ

en: Initializing.
hy: Նախապատրաստվում է:

en: An error has occurred.
hy: Տեղի է ունեցել սխալ։

en: @label
hy: @label (@column)

en: 0 sec
hy: 0 վարկյան

en: You must select something to filter by.
hy: Ֆիլտրացիայի համար Դուք պետք է ընտրեք ինչ-որ բան:

en: New revision
hy: Նոր վերանայում

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hy: Օգտատիրոջ գաղտնաբառը փոխելու համար մուտքագրեք նոր գաղտնաբառը երկու դաշտերում։

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
hy: Դուք փորձում եք օգտագործել համակարգի մուտքի մեկ անգամյա հղումը, որն արդեն ժամկետն անց է: Խնդրում ենք դիմել նորի համար օգտագործելով ստորև բերված ձևը:

en: This login can be used only once.
hy: Այս մուտքանունը կարող է օգտագործվել միայն մեկ անգամ:

en: Provide a password for the new account in both fields.
hy: Երկու դաշտում էլ մուտքագրեք նոր հաշվի գաղտնաբառը։

en: @interval ago
hy: @interval առաջ

en: The title of the comment.
hy: Մեկնաբանության վերնագիր

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hy: Մեկնաբանության հեղինակի անունը. Կարող է ներկայացվել որպես հղում դեպի հեղինակի գլխավոր էջ

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hy: Մեկնաբանության հեղինակի կայքի հասցեն. Կարող է ներկայացվել որպես հղում: Դատարկ կլինի, եթե հեղինակը գրանցված օգտվող է

en: The User ID of the comment's author.
hy: Մեկնաբանության հեղինակի օգտատիրոջ ID-ն:

en: Last comment author
hy: Վերջին մեկնաբանությունը հեղինակ

en: The name of the author of the last posted comment.
hy: Վերջին հրապարակված մեկնաբանության հեղինակի անունը.

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hy: Որենեք երկու տերմերից մեկը մեծատառով <strong>OR</strong>: Օրինակ՝ <strong> կատուներ OR շներ </strong>:

en: Language settings
hy: Լեզուների կարգավորումներ

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hy: Փորձում են կրկին գործադրել  cron-ը, մինչդեռ այն արդեն գործում է:

en: Cron run completed.
hy: Cron-ի գործադրումը ավարտված է:

en: The maximum length of the field in characters.
hy: Դաշտի սիմվոլների առավելագույն երկարությունը:

en: Machine-readable name
hy: Մեքենայաընթեռնելի տվյալների անունը:

en: Module dependencies
hy: Մոդուլի կախվածություններ

en: Who's new
hy: Նորեկներ

en: Language name
hy: Լեզվի անվանումը

en: Edit language
hy: Խմբագրել լեզուն

en: The content type %name has been updated.
hy: %name բովանդակության տեսակը թարմացված է:

en: The content type %name has been added.
hy: Բովանդակության տեսակը %name ավելացված է:

en: The requested page could not be found.
hy: Հարցված էջի չի հայտնաբերվել:

en: The user account %id does not exist.
hy: Օգտատիրոջ հաշվի %id  գոյություն չունի

en: Requirements problem
hy: Պահանջների հետ խնդիր

en: Database configuration
hy: Տվյալների բազայի կոնֆիգուրացիա

en: Select an installation profile
hy: Ընտրել տեղադրվող պրոֆիլը

en: Choose language
hy: Ընտրել լեզուն

en: Select language
hy: Ընտրեք լեզուն

en: No profiles available
hy: Պրոֆիլներ առկա չեն

en: Drupal already installed
hy: Drupal-ը արդեն տեղադրված է

en: Installing @drupal
hy: Տեղադրվում է @drupal

en: The installation has encountered an error.
hy: Խնդիր է առաջացել տեղադրման ընթացքում։

en: Configure site
hy: Կարգավորել կայքը

en: Installed %module module.
hy: Տեղադրված է %module մոդուլը։

en: Choose profile
hy: Ընտրել պրոֆիլ

en: Verify requirements
hy: Պահանջների ստուգում

en: Set up database
hy: Տեղադրել տվյալների բազան

en: Set up translations
hy: Տեղադրել թարգմանությունները

en: Install site
hy: Տեղադրել կայքը

en: Finish translations
hy: Ավարտել թարգմանությունները

en: Update notifications
hy: Թարմացնելու տեղեկացումները

en: Check for updates automatically
hy: Թարմացումների ավտոմատ ստուգում

en: 1 byte | @count bytes
hy[0]: @count բայթ

en: Right to left
hy: Աջից ձախ

en: Left to right
hy: Ձախից աջ

en: Save language
hy: Պահպանել լեզուն

en: Direction that text in this language is presented.
hy: Այս լեզվում կիրառվող գրի ուղղությունը։

en: String contains
hy: Տողը պարունակում է

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hy: Բոլոր տողերը ցույց տալու համար թողնել դատարկ. Որոնումը  զգայուն է:

en: Search in
hy: Որոնել

en: Both translated and untranslated strings
hy: Եվ թարգմանված, և չթարգմանված տողերը

en: Only translated strings
hy: Միայն թարգմանված տողերը

en: Only untranslated strings
hy: Միայն չթարգմանված տողերը

en: Languages not yet added
hy: Դեռևս չավելացված լեզուները

en: The language %language has been created.
hy: %language լեզուն ստեղծված է։

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hy: Ներկայացված տողը պարունակում է անթույլատրելի  HTML %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hy: Տվյալ HTML տողի թարգմանության փորձը չի թույլարվում %string:

en: Standard PHP
hy: ստանդարտ  PHP

en: PHP Mbstring Extension
hy: PHP Mbstring ընդլայնում

en: Unicode library
hy: Unicode գրադարան

en: No blocks in this region
hy: Այս ռեգիոնում բլոկեր չկան

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
hy: %info բլոկը տեղադրվել է անհայտ %region ռեգիոնում և անջատվել է:

en: Save book pages
hy: Պահպանել գրքի էջերը

en: Updated book %title.
hy: Թարմեցնել գրքի %title:

en: No changes were made
hy: Փոփոխություններ չեն կատարվել

en: The post has been removed from the book.
hy: Գրառումը հեռացվել է գրքից:

en: Show block on all pages
hy: Ցույց տալ բլոկը բոլոր էջերում

en: Show block only on book pages
hy: Ցույց տալ բլոկը միայն գրքի էջերում

en: No book selected.
hy: Ոչ մի գիրք ընտրված չէ:

en: Re-order book pages and change titles
hy: Վերադասավորել գրքի էջերը և փոխել վերնագրերը

en: Delete the selected comments
hy: Ջնջել նշված մեկնաբանությունները

en: View events that have recently been logged.
hy: Դիտել միջոցառումները, որոնք վերջերս են մուտքագրվել:

en: View 'page not found' errors (404s).
hy: Դիտել 'Էջը չի գտնվել' սխալներ (404s).

en: View 'access denied' errors (403s).
hy: Դիտել 'մուտքը արգելված է' սխալներ (403s):

en: No roles may use this format
hy: Ոչ մի դեր չի կարող օգտագործել այս ձեւաչափը

en: Strong
hy: ՈՒժեղ

en: You Type
hy: Դուք մուտքագրում եք

en: You Get
hy: Դուք ստանում եք

en: No help provided for tag %tag.
hy: %tag տեգի համար չկա օգնության հնարավորություն:

en: Ampersand
hy: ամպերսանդ

en: Character Description
hy: Նիշերի Նկարագրություն

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hy: Մեքենայի ընթեռնելի անվանումը կարող է պարունակել միայն փոքրատառ տառեր, թվեր, եւ ընդգծում:

en: language
hy: լեզու

en: Content permissions have been rebuilt.
hy: Բովանդակության թույլտվությունները  վերակառուցվել են:

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
hy: Բովանդակությունը մուտքի թույլտվությունները  պատշաճ կերպով չեն  վերակառուցվել:

en: Delete earlier revision
hy: Ջնջել  ավելի վաղ վերանայումը

en: Allows users to rename URLs.
hy: Թույլ է տալիս օգտագործողներին վերանվանել URL-ները։

en: Top search phrases
hy: Ամենաշատ օգտագործված որոնման արտահայտություններ

en: View most popular search phrases.
hy: Դիտել ամենահայտնի որոնման արտահայտությունները:

en: User pictures in posts
hy: Օգտատերերի նկարները գրառման մեջ

en: User pictures in comments
hy: Օգտագործողների պատկերները մեկնաբանություններում

en: Shortcut icon
hy: Դյուրանցման պատկերակ

en: Shortcut icon settings
hy: Դյուրանցման պատկերակի կարգավորումներ

en: This translation needs to be updated
hy: Այս թարգմանությունը թարմացման կարիք ունի

en: Last checked: @time ago
hy: Ստուգվել է @time առաջ

en: Last checked: never
hy: Վերջին անգամ ստուգվել է:  երբեք

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
hy: Ձեր տեղադրած մոդուլների և թեմաների թարմացումների մասին ստացեք կարգավիճակի մասին հաշվետվություն:

en: You must enter a username.
hy: Դուք պետք է մուտքագրեք օգտանուն

en: The username cannot begin with a space.
hy: Օգտանունը չի կարող սկսվել տարածության գրանշանով (space)։

en: The username cannot end with a space.
hy: Օգտանունը չի կարող ավարտվել տարածության գրանշանով (space)։

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hy: Օգտանունը չի կարող պարունակել բազմաթիվ տարածքներ մեկ տողի մեջ

en: The username contains an illegal character.
hy: Օգտանունը պարունակում է չթույլատրված նիշ։

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hy: Օգտանուն %name շատ երկար է: Այն պետք է լինի %max սիմվոլներ կամ ավելի քիչ:

en: Who's online
hy: Ով է կայքում

en: Enter the password that accompanies your username.
hy: Մուտքագրեք գաղտնաբառը, որը համապատասխանում է ձեր օգտանվանը։

en: Edit role
hy: Դերը խմբագրել

en: Language list
hy: Լեզուների ցանկ

en: The file upload failed. %upload
hy: Ֆայլի ներբեռնումը ձախողվեց: %upload

en: URL to file
hy: Հղում դեպի ֆայլ

en: Starting upload...
hy: Վերբեռնումը սկսվում է․․

en: Uploading... (@current of @total)
hy: Վերբեռնում... (@current of @total)

en: Upload progress
hy: Վերբեռնման առաջընթաց

en: The size of the file in bytes.
hy: Ֆայլի չափսը բայթերով

en: Interface
hy: Ինտերֆեյս

en: @size GB
hy: @size գիգաբայթ (GB - ԳԲ)

en: @size TB
hy: @size տերաբայթ (TB - ՏԲ)

en: @size PB
hy: @size պետաբայթ (PB - ՊԲ)

en: @size EB
hy: @size էքսաբայթ  (EB - ԷԲ)

en: @size ZB
hy: @size զետաբայթ (ZB - ԶԲ)

en: @size YB
hy: @size յոտաբայթ (YB - ՅԲ)

en: Text format
hy: Տեքստի ֆորմատ

en: No new posts
hy: Չկան նոր գրառումներ

en: Your virtual face or picture.
hy: Ձեր վիրտուալ դեմքը կամ նկարը:

en: Optional features
hy: Ընտրովի հատկանիշներ

en: Add format
hy: Ավելացնել ֆորմատ

en: Author name
hy: Հեղինակի անունը

en: @field_name (Locked)
hy: @field_name արգելափակված

en: - Select a field type -
hy: - Ընտրել դաշտի տեսակը -

en: - Select an existing field -
hy: - Ընտրել գոյություն ունեցող դաշտը -

en: Add new field: you need to provide a label.
hy: Ավելացնել նոր դաշտ: Ձեզ անհրաժեշտ է տրամադրել պիտակ:

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hy: %field դաշտը արգելափակվել է և չի կարող խմբագրվել:ն

en: %name must be a number.
hy: %name պետք է լինի թիվ:

en: Field formatter
hy: Դաշտի ձևաչափիչ

en: Regional settings
hy: Տարածաշրջանային պարամետրերը

en: Unsigned
hy: Չստորագրված

en: Rotate
hy: Պտտել

en: Show links
hy: Ցուցադրել հղումները

en: Status messages
hy: Ստատուս հաղորդագրություններ

en: Delete content
hy: Ջնջել բովանդակությունը

en: Limited
hy: Սահմանափակ

en: Database is encoded in UTF-8
hy: Տվյալների բազան կոդավորվում է UTF-8-ով

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
hy: Դռուպալը  չի կարող որոշել UTF-8-ով ստեղծված  տվյալների բազայի  կոդավորումը

en: PostgreSQL has initialized itself.
hy: PostgreSQL տեղադրվել է ինքնուրույն:

en: Structure
hy: Կառուցվածք

en: Default values
hy: Լռելյայն արժեքներ

en: Edit style
hy: Խմբագրել ոճը

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hy: Մեկնաբանություն հրապարակած օգտատիրոջ էլ. Դատարկ կլինի, եթե հեղինակը գրանցված օգտվող է:

en: Site email address
hy: Կայքի էլ. փոստի հասցե

en: Administer forums
hy: Կառավարել ֆորումները

en: Cancel account
hy: Հաշիվը չեղարկել

en: Dependencies
hy: Կախվածություններ

en: No revision
hy: Վերանայում չկա

en: Requires a title
hy: Պահանջվում է անվանում

en: Private files
hy: Մասնավոր ֆայլեր.

en: Not restricted
hy: Չի սահմանափակվում

en: The URL of the comment.
hy: Մեկնաբանության հղումը

en: Edit URL
hy: Փոփոխել հղումը

en: The URL of the comment's edit page.
hy: Մեկնաբաության փոփոխության հղումը:

en: The date the comment was posted.
hy: Մեկնաբանության տեղադրման ամսաթիվ:

en: Date changed
hy: Ամսաթիվը փոփոխված է

en: You are not allowed to access this page.
hy: Ձեզ չի թույլատրվում մուտք գործել այս էջ:

en: Authorize file system changes
hy: Լիազորել ֆայլային  համակարգի փոփոխությունները

en: It appears you have reached this page in error.
hy: Հավանաբար դուք սխալմամբ եք հասել այս էջին:

en: Cron could not run because an invalid key was used.
hy: Cron-ը  չի կարող գործել,  քանի որ անվավեր ստեղն է օգտագործվել:

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
hy: Cron-ը չի կարող գործել, քանի որ կայքը գտնվում է տեխնիկական սպասարկման ռեժիմում:

en: Default country
hy: Լռելյայն երկիրը

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
hy: Ձեր %settings_file ֆայլը, որը կարգավորել եք @drupal օգտագործելու համար %driver  սերվեր,այնուհանդերձ Ձեր  PHP տեղադրումը ճշգրտորեն չի ապահովում այս տվյալների բազայի տեսակը:

en: Congratulations, you installed @drupal!
hy: Շնորհավորում ենք, դուք տեղադրել եք @drupal!

en: Settings file
hy: Կարգավորումների ֆայլ:

en: Site maintenance account
hy: Կայքի տեխնիկական սպասարկման հաշիվը

en: No pending updates.
hy: Չկան սպասվող թարմացումներ:

en: 1 pending update | @count pending updates
hy[0]: 1 սպասվող թարմացում
    @count սպասվող թարմացումներ

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
hy: Հնարավոր չէ շարունակել, առանց ֆայլերը փոխանցելու առկա մեթոդի

en: To continue, provide your server connection details
hy: Շարունակելու համար, տրամադրեք ձեր սերվերի միացման մանրամասները

en: Connection method
hy: Միացման մեթոդ

en: Enter connection settings
hy: Մուտքագրեք միացման կարգավորումները

en: @backend connection settings
hy: @backend միացման կարգավորումները

en: Change connection type
hy: Փոխել միացման տեսակը

en: No active batch.
hy: Ակտիվ ծրագրաշար (batch) չկա:

en: Site under maintenance
hy: Կայքը տեխնիկական սպասարկման շրջանակներում է

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
hy: Ֆայլի անունը գերազանցում է 240 նիշ սահմանաչափը: Խնդրում ենք վերանվանել ֆայլը և կրկին փորձել:

en: The file permissions could not be set on %uri.
hy: Ֆայլի թույլտվությունները չեն կարող սահմանվել   %uri-ում:

en: Completed @current of @total.
hy: @current  @total -ից ավարտված է:

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
hy: Չհաջողվեց աշխատեցնել բոլոր առաջադրանքները կապված տվյալների բազայի սերվերի հետ:Առաջադրանք %task-ը չի հայտնաբերվել:

en: Required modules
hy: Պահանջվող մոդուլներ

en: Required modules not found.
hy: Պահանջվող մոդուլներ չեն գտնվել:

en: %module module uninstalled.
hy: %module մոդուլը հեռացվել է

en: (active tab)
hy: (ակտիվ թաբ)

en: Operating in maintenance mode.
hy: Գործում է տեխնիկական սպասարկման ռեժիմում:

en: Status message
hy: Կարգավիճակի հաղորդագրություն

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
hy: Հնարավոր չէ ստեղծել %directory հետևյալ պատճառով. %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
hy: AJAX HTTP սխալ է տեղի  ունեցել:

en: HTTP Result Code: !status
hy: HTTP արդյունքի կոդ: !status

en: StatusText: !statusText
hy: Կարգավիճակի տեքստ: !statusText

en: ResponseText: !responseText
hy: Արձագանքման տեքստ: !responseText

en: Configuring cron
hy: Կարգավորել քրոնը:

en: Controlling visibility
hy: Վերահսկել տեսանելիությունը

en: Demonstrate block regions (@theme)
hy: Ցուցադրել բլոկի տարածքները(@theme)

en: Administer blocks
hy: Կառավարել բլոկերը

en: The block cannot be placed in this region.
hy: Բլոկը հանարավոր չէ տեղադրել այս ռեգիոնում:

en: No books available.
hy: Որեւէ գրքեր հասանելի չեն:

en: Adding and managing book content
hy: Ավելացնել և կառավարել գրքի բովանդակությունը:

en: Create new books
hy: Ստեղծել նոր գրքեր

en: Comment approved.
hy: Մեկնաբանությունը հաստատված է:

en: Administer comments and comment settings
hy: Կառավարել մեկնաբանությունները և մեկնաբանության պարամետրերը

en: Edit own comments
hy: Խմբագրել սեփական մեկնաբանությունները

en: Your comment has been posted.
hy: Ձեր մեկնաբանությունը ավելացված է:

en: Unapproved comments
hy: Չհաստատված  մեկնաբանություններ

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
hy: Դուք չեք կարող ուղարկել  ավելի քան %limit հաղորդագրություն @interval - ում: Ավելի ուշ կրկին փորձեք:

en: Displaying contextual links
hy: Ցուցադրել կոնտեքստուալ հղումները

en: Use contextual links
hy: Օգտագործել կոնտեքստային հղումներ

en: This field stores a number in the database as an integer.
hy: Այս դաշտը որպես ամբողջ  թիվ պահում է թիվը տվյալների բազայում:

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
hy: Այս դաշտը տվյալների բազայում պահում է ֆիքսված տասնորդական ձևաչափով թիվ :

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
hy: Այս դաշտը տվյալների բազայում պահում է ֆիքսված լողացող կետի ձևաչափով թիվ :

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hy: Այս դաշտում թույլատրվող նվազագույն արժեք:Թողնել դատարկ, եթե նվազագույն չպետք է լինի:

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hy: Այս դաշտի թույլատրվող ամենամեծ արժեքը: Թողեք դատարկ  եթե չեք ցանկանում ամենամեծ թիվ հայտարարել:

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hy: Սահմանել սթրինգը, որը պետք է նախածանց լինի արժեքին, ինչպես օրինակ՝ '$ ' կամ '&euro; ':Բլանկը թողք դատարկ: Առանձնացրեք եզակին և հոգնակին գծով  ('pound|pounds'):

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
hy: Սա թույլ է տալիս հեղինակներին, որպեսզի բացահայտ ամփոփման մուտքագրումը ցուցադրվի ավտոմատ trimmed տեքստի փոխարեն  , երբ, օգտագործվում  է«Ամփոփում կամ trimmed" տեսակը ցուցադրելիս:

en: Edit field settings.
hy: Խմբագրել դաշտի պարամետրեր:

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
hy: %field դաշտի վրա կիրառված կարգավորումները  կազդեն ամենուր որտեղ այն օգտագործվում է: Այս կարգավորումները ազդում են բազայում տվյալների պահպանման վրա և ստեղծվելուց հետո չեն կարող փոփոխվել:

en: Required field
hy: Պարտադիր դաշտ

en: Field list
hy: Դաշտի ցուցակ

en: Manage display
hy: Կառավարել ցուցադրումը

en: Field UI
hy: Դաշտի UI

en: Files displayed by default
hy: Ֆայլերը լռելյայն ցուցադրված են

en: Enable <em>Description</em> field
hy: Ակտիվացնել <em>Նկարագրություն</em> դաշտը

en: Table of files
hy: Ֆայլերի աղյուսակ

en: Add a new file
hy: Նոր ֆայլ ավելացնել

en: Include file in display
hy: Ցուցադրելուց ներառել ֆայլը

en: All roles may use this format
hy: Բոլոր դերերը կարող են օգտագործել այս ձեւաչափը

en: The text format ordering has been saved.
hy: Տեքստի ձեւաչափի դասավորվածությունը պահպանված է :

en: Add text format
hy: Ավելացնել տեքստի ձևաչափը

en: Added text format %format.
hy: Տեքստի ֆորմատը ավելացված է %format:

en: The text format %format has been updated.
hy: %format տեքստի ֆորմատը թարմացված է:

en: Choosing a text format
hy: Տեքստի ֆորմատի ընտրություն

en: No HTML tags allowed.
hy: Որևէ HTML թեգեր թույլատրված չէ:

en: Starting a discussion
hy: Քննարկման մեկնարկ

en: Select a new effect
hy: Ընտրել նոր էֆֆեկտ

en: Create new style
hy: Ստեղծել նոր ոճ

en: Optionally select a style before deleting %style
hy: Ընտրք ոճը նախքան %style ջնջելը

en: Update effect
hy: Թարմացնել էֆֆեկտը

en: The image effect %name has been deleted.
hy: Նկարի %name էֆֆեկտը ջնջված է:

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
hy: Հետին ֆոնի գույն , որպեսզի օգտագործեն նկարի բաց տարածքների համար: Օգտագործեք վեբ-ոճով hex գույները (#FFFFFF սպիտակի համար, #000000 սևի համար): Թողեք դատարկ թափանցիկության համար  նկարի այն տեսակների վրա, որոնք աջակցում են այն:

en: view actual size
hy: դիտել իրական չափը

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
hy: Եթե ոչ մի նկար չվերբեռնվի, կցուցադրվի այս նկարը:

en: Minimum image resolution
hy: Պատկերի նվազագույն ռեզոլուցիա

en: Administer image styles
hy: Կառավարել նկարի ոճերը

en: Edit image effect
hy: Խմբագրել նկարի էֆֆեկտը

en: Delete image effect
hy: Ջնջել նկարի էֆֆեկտը

en: Add image effect
hy: Ավելացնել նկարի էֆֆեկտ

en: Detection method
hy: Հայտնաբերման մեթոդ

en: Part of the URL that determines language
hy: Սահմանված լեզվի հղման մաս

en: Request/session parameter
hy: Հարցում/սեսիա պարամետր

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
hy: Հարցման / որոնման անվան պարամետր կիրառվել է որոշելու համար ընտրված լեզուն:

en: Date type
hy: Տվյալների տիպ

en: Determine the language from a request/session parameter. Example: "http://example.com?language=de" sets language to German based on the use of "de" within the "language" parameter.
hy: Որոշեք լեզուն հարցում /սեսիա պարամետրից: Օրինակ, "http://example.com?language=de" ընտրում է գերմաներեն լեզուն "de"-ի օգտագործման  հիման վրա,որը նկարագրված է «Լեզու»պարամետրերում:

en: Administer languages
hy: Կառավարել լեզուները

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
hy: Լեզվի բովանդակության համար մեթոդների   հայտնաբերման կարգը : Եթե բովանդակության տարբերակը հասանելի է հայտնաբերված լեզվում, այն կցուցադրվի:

en: Language switcher (@type)
hy: Լեզվի փոխանջատիչ (@type)

en: Detection and selection
hy: Հայտնաբերում և  ընտրություն

en: URL language detection configuration
hy: Հղման լեզվի հայտնաբերման կոնֆիգուրացիա

en: Session language detection configuration
hy: Սեսիայի լեզվի հայտնաբերման կոնֆիգուրացիա

[ctx: Long month name]
en: January
hy: Հունվար

[ctx: Long month name]
en: February
hy: Փետրվար

[ctx: Long month name]
en: March
hy: Մարտ

[ctx: Long month name]
en: April
hy: Ապրիլ

[ctx: Long month name]
en: May
hy: Մայիս

[ctx: Long month name]
en: June
hy: Հունիս

[ctx: Long month name]
en: July
hy: Հուլիս

[ctx: Long month name]
en: August
hy: Օգոստոս

[ctx: Long month name]
en: September
hy: Սեպտեմբեր

[ctx: Long month name]
en: October
hy: Հոկտեմբեր

[ctx: Long month name]
en: November
hy: Նոյեմբեր

[ctx: Long month name]
en: December
hy: Դեկտեմբեր

en: The text to be used for this link in the menu.
hy: Մենյուի հղման մեջ օգտագործված տեքստ

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
hy: Մենյուի հղումները, որոնք ակտիվ չեն, ոչ մի մենյուի մեջ չեն ընդգրկվի

en: Show as expanded
hy: Ցույց տալ բացված վիճակում

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
hy: Եթե ​​ընտրացանկը ընտրված է և այս ընտրացանկի հղումը ունի երեխա, ընտրացանկը միշտ ընդլայնված կլինի:

en: The menu link %title has been deleted.
hy: Մենյուի %title հղումը ջնջված է:

en: Managing menus
hy: Մենյուների կառավարում

en: Displaying menus
hy: Ցուցադրել մենյուները

en: Provide a menu link
hy: Տրամադրել Ընտրացանկի հղում

en: Available menus
hy: Հասանելի մենյուներ

en: Edit menu link
hy: Խմբագրել ընտրացանկի հղումը

en: Delete menu link
hy: Ջնջել ընտրացանկի հղումը

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hy: Անվավեր մեքենայաընթեռնելի անվանումը: Մուտքագրեք անունը բացառությամբ  %invalid  %invalid:

en: <em>Edit @type</em> @title
hy: <em>Խմբագրել @type</em> @title

en: Revision log message
hy: Էջի փոփոխումների տեղեկամատյանի հաղորդագրությունը:

en: No front page content has been created yet.
hy: Գլխավոր էջի բովանդակությունը դեռ ստեղծված չէ։

en: Node Access Permissions
hy: Էջի մուտքի թույլտվություն

en: One permission in use | @count permissions in use
hy[0]: Օգտագործվում է մեկ թույլտվություն
hy[1]: Օգտագործվում է @count թույլտվություններ

en: Administer search
hy: Կառավարել որոնումը

en: Use search
hy: Օգտագործել որոնումը

en: Use advanced search
hy: Օգտգործել ընդլայնված որոնումը

en: User verification status in comments
hy: Օգտատերերի հաստատման կարգավիճակը մեկնաբանություններում

en: Would you like to continue with the above?
hy: Ցանկանում ե՞ք շարունակել վերը նշվածով:

en: Enter a valid IP address.
hy: Մուտքագրեք վավեր IP հասցե:

en: The IP address %ip was deleted.
hy: %ip IP հասցեն ջնջվել է։

en: Clear all caches
hy: Մաքրել բոլոր քեշերը

en: Save format
hy: Պահպանել ֆորմատը

en: Available actions:
hy: Հասանել գործեղություններ:

en: Create an advanced action
hy: Ստեղծել ընդլայնված գործողություն

en: Deleted %ip
hy: Ջնջված %ip

en: Configuring basic site settings
hy: Կոնֆիգուրացնել կայքի հիմնական  պարամետրերը

en: View site reports
hy: Դիտել կայքի հաշվետվություններ

en: Public files
hy: Հանրային ֆայլեր

en: Public local files served by the webserver.
hy: Հանրային տեղային ֆայլերը մատուցվում է ցանցային սերվերի կողմից:

en: Private local files served by Drupal.
hy: Մասնավոր տեղական ֆայլերը մատուցվում են Drupal-ի կողմից:

en: Temporary files
hy: Ժամանակավոր ֆայլեր

en: Temporary local files for upload and previews.
hy: Ժամանակավոր տեղական ֆայլեր  վերբեռնման և նախադիտման համար:

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
hy: Ձեր գաղտնաբառը չի պահպանվել տվյալների բազայում և այն  օգտագործվում է միայն կապ ստեղծելու համար:

en: Select the desired local time and time zone. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
hy: Ընտրեք  ցանկալի տեղական ժամանակը և ժամային գոտին: Ամսաթվերը և ժամերը ամբողջ  կայքում կցուցադրվեն օգտագործելով այս ժամային գոտին:

en: Delete IP address
hy: Ջնջել IP հասցեն

en: Regional and language
hy: Տարածաշրջանային և լեզու

en: Update was completed successfully.
hy: Թարմեցումը ավարտվել է  հաջողությամբ.

en: No people available.
hy: Ոչ մի մարդ հասանելի չի

en: The one-time login link you clicked is invalid.
hy: Ձեր սեղմած մեկ անգամյա մուտքի հղումը անվավեր է:

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
hy: <p>Սա %user_name-ի համար մեկ անգամյա օգտագործվող մուտք է և կավարտվի  %expiration_date-ին.</p><p>Սեղմեք այս կոճակը կայք մուտք գործելու և Ձեր ծածկագիրը փոխելու համար</p>

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
hy: Դուք փորձում եք օգտագործել համակարգի մուտքի մեկ անգամյա հղումը, որն արդեն կամ օգտագործված է, կամ ժամկետն անց է: Խնդրում ենք դիմել նորի համար օգտագործելով ստորև բերված ձևը:

en: Are you sure you want to cancel your account?
hy: Դուք համոզված ե՞ք , որ ուզում եք չեղարկել ձեր հաշիվը:

en: Change own username
hy: Փոխել սեփական օգտանունը:

en: Cancel own user account
hy: Չեղյալ հայտարարել սեփական օգտվողի հաշիվը

en: Cancel the selected user accounts
hy: Դադարեցնել ընտրված օգտատիրոջ հաշիվը

en: When cancelling these accounts
hy: Երբ դադարեցվեն  այս հաշիվները

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք չեղարկել այդ օգտագործողի հաշիվները:

en: Weak
hy: թույլ

en: Fair
hy: Միջին

en: Minimal
hy: Նվազագույն

en: Basic page
hy: Տարրական էջ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hy: Օգտագործել <em>հիմնական էջերը</em> Ձեր մշտական բովանդակության համար ,ինչպես օրինակ  "Մեր մասին " էջը:

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hy: Օգտագործեք թեգեր խմբավորելու համար հոդվածները նմանատիպ թեմաները բաժիններում:

en: Install with commonly used features pre-configured.
hy: Տեղադրեք նախնական կարգավորված սովորաբար օգտագործվող հատկություններով:

en: Internet
hy: Համացանց

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
hy[0]: 1 սպասվող թարմացում  (@number_applied պետք է կիրառվի, @number_incompatible բաց է թողնվել )
    @count սպասվող թարմացումներ (@number_applied պետք է կիրառվի, @number_incompatible բաց է թողնվել)

en: Author textfield
hy: Հեղինակ տեքստային դաշտ

en: Collapse
hy: Փակել

en: Current password
hy: Ներկայիս գաղտնաբառը

en: all languages
hy: բոլոր լեզուները

en: %module module installed.
hy: %module մոդուլը տեղադրված է:

en: @type language detection
hy: @type լեզվի հայտնաբերում

en: Use the detected interface language.
hy: Օգտագործել հայտնաբերված ինտերֆեյսի լեզուն:

en: Password settings
hy: Գախտնաբառ կարգավորումների

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
hy: Դիտել, խմբագրել եւ ջնջել ամբողջ բովանդակությունը, անկախ թույլտվության սահմանափակումներից:

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hy: Օգտագործել  <em>հոդվածները </em> շտապ բովանդակությունով ինչպիսիք են՝ նորությունները, մամլո հազորդագրությունները կամ բլոգի գրառումները :

en: Add media
hy: Ավելացնել մեդիա

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
hy: Տվյալների բազան աղյուսակը նախածանցը Ձեր կողմից մուտքագրված, %prefix,  անվավեր է :Աղյուսակը նախածանցը կարող են պարունակել միայն թվանշաններ, ժամանակաշրջաններ կամ ընդգծում:

en: Default settings file
hy: Լռելյայն կարգավորումի ֆայլ

en: The default settings file does not exist.
hy: լռելայն կարգաբերումների ֆայլը գոյություն չունի:

en: Show row weights
hy: Ցույց տալ տողի կշիռները

en: Hide row weights
hy: Թաքցնել տողի կշիռները

en: %name: the value may be no less than %min.
hy: %name: արժեքը պետք է ոչ պակաս, քան %min:

en: %name: the value may be no greater than %max.
hy: %name: արժեքը պետք  է լինել ոչ ավելի, քան %max:

en: not yet assigned
hy: դեռ չի նշանակվել

en: not yet created
hy: դեռեւս ստեղծված չի

en: None (original image)
hy: Չկա (օրիգինալ նկար)

en: Latest version
hy: Վերջին տարբերակը

en: Back to site
hy: Վերադարձ դեպի կայք

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
hy: Չհաջողվեց կապվել ձեր տվյալների բազայի սերվերի հետ: Սերվերը հաղորդում է հետեւյալ հաղորդագրությունը. %error.<ul><li>Արդյոք՞տվյալների բազայի սերվերը աշխատում է:</li><li> Արդյո՞ք գոյություն ունեն տվյալների բազան, եւ դուք  ճի՞շտ  եք մուտքագրել բազայի անունը:</li><li>Դուք ճի՞շտ եք մուտքագրել անունը եւ գաղտնաբառը:</li> <li>Դուք ճի՞շտ եք մուտքագրել բազայի Սերվերի անվանումը:</li></ul>

en: Recent log messages
hy: Գրանցամատյանների վերջին հաղորդագրությունները

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hy: Սահմանել տողը, որ պետք է suffixed արժեքի, ինչպես m', ' kb/s':  Թողնել դատարկ:Առանձնացված եզակի եւ հոգնակի արժեքները որոնք խողովակով ('ֆունտ | ֆունտ'):

en: Thousand marker
hy: Հազար մարկեր

en: Display prefix and suffix.
hy: Ցուցադրել նախածանցը և վերջածանցը:

en: Display with prefix and suffix.
hy: Ցուցադրել նախածանցի և վերջածանցի հետ:

en: - Select a value -
hy: -Ընտրել արժեքը-

en: No field is displayed.
hy: Ոչ  մի դաշտ չի ցուցադրվում:

en: Image style: @style
hy: Նկարի ոճ: @style

en: Linked to content
hy: Հղում դեպի բովանդակություն

en: Linked to file
hy: Հղում դեպի ֆայլ

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
hy: Նվազագույն պրոֆիլը թեստարը անցկացնելու համար: Ներառված են միայն պահանջվող մոդուլները :

en: View mode
hy: Դիտման ռեժիմ

en: Weight for @block block
hy: @block բլոկի քաշը:

en: Region for @block block
hy: @block բլոկի ռեգիոնը:

en: Post comments
hy: Տեղադրել մեկնաբանություններ

en: Skip comment approval
hy: Բաց թողնել մեկնաբանության հաստատումը

en: Text Formats
hy: Տեքստի ֆորմատներ

en: Hot topic, new comments
hy: Թեժ թեմա, նոր մեկնաբանություններ

en: Hot topic
hy: Թեժ թեմա

en: Normal topic
hy: Նորմալ թեմա

en: Closed topic
hy: Փակ թեմա

en: View reports, updates, and errors.
hy: Դիտել հաշվետվությունները, թարմացումներ, և սխալները:

en: Nothing
hy: Ոչինչ

en: Update @title
hy: Թարմացնել  @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hy: Եզակի մեքենայի ընթեռնելի անվանում:Կարող է պարունակել միայն փոքրատառ տառեր, թվեր, և ընդգծում:

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hy: Մեքենայաընթեռնելի անունը պետք է պարունակի յուրահատուկ նիշեր:

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
hy: Մեքենայի ընթեռնելի անվանւմը կարող է պարունակել միայն փոքրատառ տառեր, թվեր, եւ գիծ:

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hy: Մեքենայաընթեռնելի անունը արդեն զբաղված է: Այն պետք է լինի եզակի:

en: Weight for @title
hy: @title -ի կշիռը

en: Weight for row @number
hy: Տողի քաշը @number

en: Parents for @title
hy: @title-ի ծնողները

en: Weight for new file
hy: Նոր ֆայլի կշիռը

en: Choose a file
hy: Ընտրեք ֆայլը

en: Enable @title menu link
hy: Ակտիվացնել @title մենյուի հղումը

en: %type_name: Delete own content
hy: %type_name. Ջնջել սեփական բովանդակությունը

en: %type_name: Delete any content
hy: %type_name. Ջնջել ցանկացած բովանդակություն

en: Next steps
hy: Հաջորդ քայլերը

en: @driver_name settings
hy: @driver_name  պարամետրեր

en: Database file
hy: Տվյալների բազայի ֆայլ

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
hy: Բացարձակ ճանապարհը դեպի ֆայլ, որտեղ @drupal տվյալը կպահվի: Այն պետք է լինի գրառելի վեբ սերվերի և պետք է գտնվի վեբ սերվերից դուրս:

en: No fields are present yet.
hy: Ոչ մի դաշտ դեռ առկա չի:

en: Enable newly added modules
hy: Միացնել նոր ավելացված մոդուլները

en: Database system
hy: Տվյալների բազայի համակարգ

en: String settings
hy: Տողի կարգավորումներ

en: Use field label instead of the "On value" as label
hy: Օգտագործեք դաշտային պիտակի փոխարեն «արժեք» որպես պիտակ

en: List (float)
hy: Ցանկ (լողացող)

en: Logo settings
hy: Լոգոյի կարգավորումներ

en: Delete field.
hy: Ջնջել դաշտը.

en: Delete translation
hy: Ջնջել թարգմանությունը

en: Media query
hy: Մեդիա հարցում

en: Curaçao
hy: Կուրակաո

en: Default end date
hy: Ավարտի կանխադրված ամսաթիվը

en: @name field is required.
hy: @name դաշտը պարտադիր է:

en: Fields pending deletion
hy: Դաշտորը ջնջվելու սպասման մեջ են

en: Wide
hy: Լայն

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
hy: Քրոնը հոգ է տանում պարբերաբար աշխատող առաջադրանքներին ինչպիսիք են՝ թարմացման ստուգումները և ինդեքսային բովանդակության որոնումը:

en: User name and password
hy: Օգտատիրոջ անունը և գաղտնաբառը

en: Manage form display
hy: Կառավարել ձևի ցուցադրումը

en: Logo path
hy: Լոգոյի հասցե

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hy: Ձեր որոնումը օգտագործել է շատ և / կամ արտահայտություններ: Միայն առաջին @count պայմաններն են ընդգրկված այս որոնմանը:

en: Third party settings
hy: Երրորդ կողմի կարգավորումներ

en: No blocked IP addresses available.
hy: Արգելափակված IP հասցեներ հասանելի չեն :

en: Manage permissions
hy: Թույլտվությունները

en: Theme hook %hook not found.
hy: Թեմա %hook-ը չի գտնվել:

en: No book content available.
hy: Որևէ գրքի բովանդակություն հասանելի չէ:

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
hy: Իսկապե՞ս ուզում եք ջնջել %label ֆորումը:

en: logged in users only
hy: Միայն գրանցված մարդիկ

en: Briefly describe the changes you have made.
hy: Հակիրճ նկարագրեք ձեր կատարած փոփոխությունները:

en: Use the default shortcut icon supplied by the theme
hy: Օգտագործեք լռելյայն դյուրանցման պատկերակը, որը տրամադրվում է թեմայի կողմից

en: This is also assumed to be the primary language of this account's profile information.
hy: Ենթադրվում է, որ սա նաև այս հաշվի պրոֆիլի տեղեկատվության հիմնական լեզուն է:

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
hy: Ստեղծել անհատական կայքը, առանց նախապես կազմաձեւված ֆունկցիոնալությանը: Հարմար է առաջադեմ օգտվողների համար:

en: @dir can not be opened
hy: @dir հնարավոր չէ բացել

en: Available translation updates
hy: Հասանելի թարգմանության թարմացումներ

en: This will delete all the translations of %label.
hy: Սա կջնջի %label-ի բոլոր թարգմանությունները:

en: No item selected.
hy: Ոչ մի տարր ընտրված չէ:

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
hy: Վստա՞հ եք, որ ուզում եք ջնջել  @entity-type %label

en: South Sudan
hy: Հարավային Սուդան

en: Port number
hy: Պորտի համարը

en: File added
hy: Ֆայլը ավելացված է

en: File removed
hy: Ֆայլը հեռացված է

en: The translation server is offline.
hy: Թարգմանության սերվերը օֆլայն է

en: The translation server is online.
hy: Թարգմանության սերվերը օնլայն է

en: The %language translation is not available.
hy: %language -ի թարգմանությունը հասանելի չէ

en: The %language translation is available.
hy: %language -ի թարգմանությունը հասանելի է

en: The %language translation could not be downloaded.
hy: %language -ի թարգմանությունը հնարավոր չէ ներբեռնել

en: Type of item to reference
hy: Հղման առարկայի տեսակը

en: One translation file imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed. | @count translation files imported. %number translations were added, %update translations were updated and %delete translations were removed.
hy[0]: Ներմուծվել է թարգմանության մեկ ֆայլ: Ավելացվել է %number թարգմանություն, թարմացվել է %update թարգմանություն և հեռացվել է %delete թարգմանություն։
hy[1]: Ներմուծվել է թարգմանության @count ֆայլ: Ավելացվել է %number թարգմանություն, թարմացվել է %update թարգմանություն և հեռացվել է %delete թարգմանություն։

en: Error importing translation files
hy: Տեղի ունեցել սխալ թարգմանության ֆայլերը ներբեռնելու ժամանակ

en: Updating translations.
hy: Թարգմանությունները թարմացվում են

en: Delete translations
hy: Ջնջել թարգմանությունները

en: Translate %bundle_label @entity_label
hy: Թարգմանեք %bundle_label @entity_label

en: <p>This is a one-time login for %user_name.</p><p>Click on this button to log in to the site and change your password.</p>
hy: <p>Սա %user_name-ի համար մեկ անգամյա օգտագործվող մուտք է :</p><p>Սեղմեք այս կոճակը կայք մուտք գործելու և Ձեր ծածկագիրը փոխելու համար</p>

en: Field formatters
hy: Դաշտի ձևաչափեր

en: Add, edit, and delete custom display modes.
hy: Ավելացնել, խմբագրել և ջնջել հատուկ ցուցադրման ռեժիմները:

en: Provides a fallback for missing filters. Do not use.
hy: Ապահովում է բացակայող ֆիլտրերի հետադարձ կապ: Չեն օգտագործում.

[ctx: Validation]
en: Allowed values
hy: Թույլատրելի արժեքներ

[ctx: Validation]
en: Count
hy: Քանակ

[ctx: Validation]
en: Length
hy: Երկարություն

en: Select source language
hy: Ընտրեք սկզբնաղբյուր լեզուն

en: One file only. | Maximum @count files.
hy[0]: Միայն մեկ ֆայլ:
hy[1]: Առավելագույն @count ֆայլեր:

en: Delete forum
hy: Ջնջել ֆորումը

en: The uninstall process removes all data related to a module.
hy: Հեռացման գործընթացը վերացնում է   մոդուլի հետ կապված բոլոր տվյալնեը:

en: PHP date format
hy: PHP ամսաթվի ձևաչափ

en: Reset your password
hy: Վերականգնեք ձեր գաղտնաբառը

en: @language (original)
hy: @language (բնօրինակ)

en: Action title
hy: Գործողության վերնագիր

en: A breakpoint separates the height or width of viewports (screens, printers, and other media output types) into steps. For instance, a width breakpoint of 40em creates two steps: one for widths up to 40em and one for widths above 40em. Breakpoints can be used to define when layouts should shift from one form to another, when images should be resized, and other changes that need to respond to changes in viewport height or width.
hy: Ընդմիջման կետը բաժանում է տեսադաշտերի բարձրությունը կամ լայնությունը (էկրաններ, տպիչներ և մեդիա արտադրանքի այլ տեսակներ) ըստ աստիճանների: Օրինակ, 40 մ լայնության ընդմիջման կետը ստեղծում է երկու քայլ՝ մեկը մինչև 40 մ լայնության համար և մեկը՝ 40 մ բարձր լայնությունների համար: Ընդմիջման կետերը կարող են օգտագործվել որոշելու համար, թե երբ դասավորությունները պետք է տեղափոխվեն մի ձևից մյուսը, երբ պատկերները պետք է չափափոխվեն և այլ փոփոխություններ, որոնք պետք է արձագանքեն տեսադաշտի բարձրության կամ լայնության փոփոխություններին:

en: Size of URI field
hy: URI դաշտի մեծությունը

en: The listed configuration will be deleted.
hy: Թվարկված կոնֆիգուրացիան կջնջվի:

en: User's roles
hy: Օգտատիրոջ դերերը

en: Deleted and replaced configuration entity "@name"
hy: Ջնջվել և փոխարինվել է «@name» կազմաձևման միավորը

en: Action configuration
hy: Գործողության կարգավորում

en: Route Name
hy: Երթուղու անուն

en: Route Params
hy: Երթուղու պարամետրեր

en: Param
hy: Պարամետրեր

en: Configuration dependencies
hy: Կազմաձևման կախվածություններ

en: Theme dependencies
hy: Թեմայի կախվածություններ

en: Admin info
hy: Ադմին ինֆորմացիա

en: Delete view mode
hy: Ջնջել դիտման ռեժիմը

en: Delete form mode
hy: Ջնջել ձևի ռեժիմը

en: Field display setting
hy: Դաշտի տեսքի կարգավորումներ

en: Text field display format settings
hy: Տեքստային դաշտի տեսքի ֆորմատի կարգավորումներ

en: Sort settings
hy: Դասակարգման կարգավորումներ

en: Integer settings
hy: Ամբողջական թվի կարգավորումներ

en: Fallback text format
hy: Հետադարձ տեքստի ձևաչափ

en: Always show fallback choice
hy: Միշտ ցույց տվեք հետընտրական ընտրությունը

en: Delete language
hy: Ջնջել լեզուն

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hy: Դուք դեռ չեք ստեղծել որևէ բովանդակության տեսակ: Գնացեք <a href="@create_content"> բովանդակության տեսակի ստեղծման էջ</a> ավելացրեք նոր բովանդակության տեսակ:

en: Display variant
hy: Ցուցադրման տարբերակ

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
hy: Ավտոմատացված էլ-նամակները, ինչպիսիք գրացման ինֆորմացիան է , կուղարկվեն այս հասցեից

en: Receive email notifications
hy: Ստանալ  ծանուցումներ էլփոստով

en: %label is used by 1 comment on your site. You can not remove this comment type until you have removed all of the %label comments. | %label is used by @count comments on your site. You may not remove %label until you have removed all of the %label comments.
hy[0]: %label-ն օգտագործվում է ձեր կայքի 1 մեկնաբանությամբ: Դուք չեք կարող հեռացնել այս մեկնաբանության տեսակը, մինչև չհեռացնեք բոլոր %label մեկնաբանությունները:
hy[1]: %label-ն օգտագործվում է ձեր կայքի @count մեկնաբանությունների կողմից: Դուք չեք կարող հեռացնել %label-ը, մինչև չհեռացնեք բոլոր %label մեկնաբանությունները:

en: If translation is enabled you can translate a content entity via the Translate tab (or Translate link). The Translations page of a content entity gives an overview of the translation status for the current content and lets you add, edit, and delete its translations. This process is similar for every translatable content entity on your site.
hy: Եթե թարգմանությունը միացված է, դուք կարող եք թարգմանել բովանդակության միավորը Թարգմանել ներդիրի միջոցով (կամ Թարգմանել հղման): Բովանդակության միավորի թարգմանությունների էջը ներկայացնում է ընթացիկ բովանդակության թարգմանության կարգավիճակի ընդհանուր պատկերը և թույլ է տալիս ավելացնել, խմբագրել և ջնջել դրա թարգմանությունները: Այս գործընթացը նման է ձեր կայքի յուրաքանչյուր թարգմանվող բովանդակության սուբյեկտի համար:

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jan
hy: Հուն

[ctx: Abbreviated month name]
en: Feb
hy: Փետ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Mar
hy: Մար

[ctx: Abbreviated month name]
en: Apr
hy: Ապր

[ctx: Abbreviated month name]
en: May
hy: Մայ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jun
hy: Հուն

[ctx: Abbreviated month name]
en: Jul
hy: Հուլ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Aug
hy: Օգտ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Sep
hy: Սեպ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Oct
hy: Հոկ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Nov
hy: Նոյ

[ctx: Abbreviated month name]
en: Dec
hy: Դեկ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
hy: Կիր

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
hy: Երկ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
hy: Երք

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
hy: Չոր

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
hy: Հնգ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
hy: Ուրբ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
hy: Շաբ

en: Background color must be a hexadecimal color value.
hy: Ֆոնի գույնը պետք է լինի տասնվեցական գույնի արժեք:

en: Choosing user languages
hy: Օգտատիրոջ լեզուների ընտրություն

en: This account's preferred language for emails and site presentation.
hy: Այս հաշվի նախընտրելի լեզուն էլփոստի և կայքի ներկայացման համար:

en: This account's preferred language for emails.
hy: Այս հաշվի նախընտրելի լեզուն էլփոստի համար:

en: Confirm delete recent log messages
hy: Հաստատեք վերջին գրանցամատյանների հաղորդագրությունների ջնջումը

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
hy: Իսկապե՞ս ուզում եք ջնջել վերջին գրանցամատյանները:

en: On label
hy: "Միացված" պիտակ

en: Off label
hy: "Անջատված" պիտակ

en: Configuring search pages
hy: Որոնման էջերի կազմաձևում

en: Managing the search index
hy: Կառավարեք որոնման ինդեքսը

en: Change to
hy: Փոխել

en: Base field bundle override
hy: Բազային դաշտի փաթեթի վերացում

en: The %file does not exist.
hy: %file -ը գոյություն չունի

en: The %file exists.
hy: %file -ը գոյություն ունի

en: The %file is not readable.
hy: %file -ը ընթեռնելի չէ

en: The @file is owned by the web server.
hy: @file -ի սեփականատերը վեբ-սերվերն է

en: Allowed types: @extensions.
hy: Թույլատրված տեսակներ՝ @extensions:

en: Default value callback
hy: Կանխադրված արժեքի հետադարձ կապ

en: Configuration entity dependencies
hy: Կազմաձևման սուբյեկտների կախվածությունները

en: Content entity dependencies
hy: Բովանդակության լեզուն և թարգմանությունը

en: Enforced configuration dependencies
hy: Կազմաձևման պարտադիր կախվածություններ

en: String (long) settings
hy: Տողի (երկար) կարգավորումներ

en: URI settings
hy: URI կարգավորումներ

en: If more than one application will be sharing this database, a unique table name prefix – such as %prefix – will prevent collisions.
hy: Եթե մեկից ավելի ծրագիր  կիսելու է այս բազան,  աղյուսակի անվան եզակի նախածանցը (օրինակ, %prefix ) կկանխարգելի 	
    ընդհարումները:

en: Database storage size
hy: Տվյալների բազայի պահպանման չափը

en: Text with text format
hy: Տեքստ տեքստային ձևաչափով

en: Field widgets
hy: Դաշտային վիդջեթներ

en: Field widget
hy: Դաշտային վիդջեթ

en: Widget type machine name
hy: Վիդջեթի տեսակի մեքենայական անվանումը

en: Entities exist of type %entity_type and %bundle_label %bundle. These entities need to be deleted before importing.
hy: Գոյություն ունեն %entity_type և %bundle_label %bundle տիպերը: Այս սուբյեկտները պետք է ջնջվեն ներմուծումից առաջ:

en: On the <em>Manage form display</em> page of your entity type or sub-type, you can configure how the field data is edited by default and in each form mode. If your entity type has multiple form modes (on most sites, most entities do not), you can toggle between the form modes at the top of the page, and you can toggle whether each form mode uses the default settings or custom settings in the <em>Custom display settings</em> section. For each field in each form mode, you can select the widget to use for editing; some widgets have additional configuration options, such as the size for a text field, and these can be edited using the Edit button (which looks like a wheel). You can also change the order of the fields on the form. You can exclude a field from a form by choosing <em>Hidden</em> from the widget drop-down list, or by dragging it into the <em>Disabled</em> section.
hy: Ձեր կազմակերպության տեսակի կամ ենթատիպի <em>Կառավարել ձևի ցուցադրումը</em> էջում դուք կարող եք կարգավորել, թե ինչպես են դաշտի տվյալները խմբագրվում լռելյայն և յուրաքանչյուր ձևի ռեժիմում: Եթե ձեր կազմակերպության տեսակն ունի մի քանի ձևի ռեժիմներ (շատ կայքերում, սուբյեկտների մեծ մասը չունեն), դուք կարող եք անցնել էջի վերևի ձևի ռեժիմների միջև, և կարող եք փոխարկել՝ արդյոք յուրաքանչյուր ձևի ռեժիմ օգտագործում է լռելյայն կարգավորումները կամ հատուկ կարգավորումները <em>Անհատականացված ցուցադրման կարգավորումներ</em> բաժինը: Յուրաքանչյուր ձևի ռեժիմի յուրաքանչյուր դաշտի համար կարող եք ընտրել վիջեթը, որը կօգտագործվի խմբագրման համար. որոշ վիդջեթներ ունեն լրացուցիչ կազմաձևման ընտրանքներ, օրինակ՝ տեքստային դաշտի չափը, և դրանք կարելի է խմբագրել «Խմբագրել» կոճակի միջոցով (որը անիվի տեսք ունի): Կարող եք նաև փոխել ձևի դաշտերի հերթականությունը: Դուք կարող եք դաշտը բացառել ձևից՝ ընտրելով <em>Թաքնված</em> վիջեթների բացվող ցանկից կամ այն քաշելով <em>Անջատված</em> բաժին:

en: Configuration updates
hy: Կարգավորումների թարմացումներ

en: The listed configuration will be updated.
hy: Թվարկված կարգավորումները կթարմացվեն

en: On the <em>Manage display</em> page, you can choose the image formatter, which determines the image style used to display the image in each display mode and whether or not to display the image as a link. On the <em>Manage form display</em> page, you can configure the image upload widget, including setting the preview image style shown on the entity edit form.
hy: <em>Կառավարել ցուցադրումը</em> էջում կարող եք ընտրել պատկերի ձևաչափը, որը որոշում է պատկերի ոճը, որն օգտագործվում է պատկերը ցուցադրելու յուրաքանչյուր ռեժիմում և ցուցադրել պատկերը որպես հղում, թե ոչ: <em>Կառավարել ձևի ցուցադրումը</em> էջում դուք կարող եք կարգավորել պատկերի վերբեռնման վիդջեթը, ներառյալ նախադիտման պատկերի ոճը, որը ցուցադրվում է կազմակերպության խմբագրման ձևում:

en: Submitted by @username on @datetime
hy: Ներկայացված է @username-ի կողմից @datetime-ին

en: By @author @time ago
hy: @author-ի կողմից  @time առաջ

en: This must be an external URL such as %url.
hy: Սա պետք է լինի արտաքին URL, օրինակ՝ %url:

en: Submitted by @author_name on @date
hy: Թողարկվել է @author_nameի կողմից @date-ին

en: Reference fields have several widgets available on the <em>Manage form display</em> page:
hy: Հղման դաշտերը մի քանի վիջեթներ ունեն <em>Կառավարել ձևի ցուցադրումը</em> էջում.

en: Contains US ASCII characters only
hy: Պարունակում է միայն US ASCII նիշեր

en: Delete @language translation
hy: Ջնջել @language թարգմանությունները

en: 0 seconds
hy: 0 վարկյան

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
hy: Օգտագործեք <em>@interval</em>, որտեղ ցանկանում եք, որ հայտնվի ձևաչափված միջակայքի տեքստը:

en: Datetime time ago display format settings
hy: Datetime time ago ցուցադրման ձևաչափի կարգավորումները

en: Plural variants
hy: Հոգնակի տարբերակներ

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
hy[0]: Դուք պետք է ներառեք առնվազն մեկ հիմնաբառ բովանդակության մեջ համապատասխանելու համար, և կետադրական նշաններն անտեսվում են:
hy[1]: Բովանդակության մեջ համապատասխանելու համար պետք է ներառեք առնվազն մեկ հիմնաբառ: Հիմնաբառերը պետք է լինեն առնվազն @count նիշ, և կետադրական նշաններն անտեսվում են:

en: Module %name has been enabled. | @count modules have been enabled: %names.
hy[0]: %name մոդուլը ակտիվացվել է:
hy[1]: @count մոդուլ ակտիվացվել է`  %names.

en: 1 error has been found:  | @count errors have been found:
hy[0]: Գտնվել է 1 սխալ՝
hy[1]: @count սխալներ են հայտնաբերվել.

en: Block the selected user(s)
hy: Արգելափակել նշված օգտատերերին

en: Cancel the selected user account(s)
hy: Դադարեցնել ընտրված օգտատիրոջ հաշիվը

en: Unblock the selected user(s)
hy: Վերականգնել նշված օգտատերերին

en: Basic block
hy: Հիմնական բլոկ

en: A basic block contains a title and a body.
hy: Հիմնական բլոկը պարունակում է վերնագիր և բովանդակություն

en: Website feedback
hy: Կայքի հետադարձ կապ

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
hy: Մուտագրել ստորակետով բաժանված ցուցակ։ Օրիանկ՝ Ամստերդամ, Մեխիկո, "Կլիվլենդ, Օհայո"

en: The %language translation file is not available at the translation server. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
hy: %language -ի թարգմանության ֆայլը հասանելի չէ թարգմանությունների սերվերում <a href=":url">Ընտրեք ուրիշ լեզու</a> կամ ընտրեք անգլերեն և թարգմանեք ձեր կայքը հետո

en: The %language translation file could not be downloaded. <a href=":url">Choose a different language</a> or select English and translate your website later.
hy: %language -ի թարգմանության ֆայլը հնարավոր չէ ներբեռնել <a href=":url">Ընտրեք ուրիշ լեզու</a> կամ ընտրեք անգլերեն և թարգմանեք ձեր կայքը հետո

en: Date (e.g. @format)
hy: Ամսաթիվ (Օրինակ՝ @format)

en: <a href=":w3">Media  queries</a> are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
hy: <a href=":w3">Մեդիա հարցումները</a> ճեղքման կետերը կոդավորելու պաշտոնական միջոց են: Օրինակ, լայնության ընդմիջման կետը 40մ-ում գրվելու է որպես մեդիա հարցում «(min-width: 40em)»: Ընդմիջման կետերը իրականում պարզապես լրատվամիջոցների հարցումներ են՝ որոշ լրացուցիչ մետատվյալներով, ինչպիսիք են անունը և բազմապատկիչ տեղեկատվությունը:

en: In reply to @parent_title by @parent_username
hy: Ի պատասխան @parent_title @parent_username-ի

en: Pages which are suitable for caching are cached the first time they are requested, then the cached version is served for all later requests. Dynamic content is handled automatically so that both cache correctness and hit ratio is maintained.
hy: Այն էջերը, որոնք հարմար են քեշավորման համար, պահվում են առաջին անգամ, երբ դրանք պահանջվում են, այնուհետև քեշավորված տարբերակը մատուցվում է բոլոր հետագա հարցումների համար: Դինամիկ բովանդակությունը մշակվում է ավտոմատ կերպով, որպեսզի պահպանվեն ինչպես քեշի ճիշտությունը, այնպես էլ հարվածների հարաբերակցությունը:

en: The site default language can also be set. It is not recommended to change the default language on a working site. <a href=":language-detection">Configure the Selected language</a> setting on the detection and selection page to change the fallback language for language selection.
hy: Կայքի լռելյայն լեզուն նույնպես կարող է սահմանվել: Խորհուրդ չի տրվում փոխել լռելյայն լեզուն աշխատանքային կայքում: <a href=":language-detection">Կարգավորեք Ընտրված լեզուն</a> կարգավորումը հայտնաբերման և ընտրության էջում՝ լեզվի ընտրության հետընտրական լեզուն փոխելու համար:

en: Define how to decide which language is used to display page elements (primarily text provided by modules, such as field labels and help text). This decision is made by evaluating a series of detection methods for languages; the first detection method that gets a result will determine which language is used for that type of text. Be aware that some language detection methods are unreliable under certain conditions, such as browser detection when page-caching is enabled and a user is not currently logged in. Define the order of evaluation of language detection methods on this page. The default language can be changed in the <a href=":admin-change-language">list of languages</a>.
hy: Սահմանեք, թե ինչպես կարելի է որոշել, թե որ լեզուն է օգտագործվում էջի տարրերը ցուցադրելու համար (հիմնականում մոդուլների կողմից տրամադրված տեքստը, ինչպիսիք են դաշտերի պիտակները և օգնության տեքստը): Այս որոշումը կայացվում է լեզուների հայտնաբերման մի շարք մեթոդների գնահատման միջոցով. հայտնաբերման առաջին մեթոդը, որը ստանում է արդյունք, կորոշի, թե որ լեզուն է օգտագործվում այդ տեսակի տեքստի համար: Ուշադիր եղեք, որ որոշ լեզվի հայտնաբերման մեթոդներ անհուսալի են որոշակի պայմաններում, օրինակ՝ դիտարկիչի հայտնաբերումը, երբ էջերի քեշավորումը միացված է, և օգտատերը ներկայումս մուտք չի գործում: Սահմանեք այս էջում լեզվի հայտնաբերման մեթոդների գնահատման կարգը: Լռելյայն լեզուն կարող է փոխվել <a href=":admin-change-language">լեզուների ցանկում</a>:

en: Changing the selected language here (and leaving this option as the last among the detection and selection options) is the easiest way to change the fallback language for the website, if you need to change how your site works by default (e.g., when using an empty path prefix or using the default domain). <a href=":admin-change-language">Changing the site's default language</a> itself might have other undesired side effects.
hy: Ընտրված լեզուն այստեղ փոխելը (և այս տարբերակը թողնելը որպես վերջինը հայտնաբերման և ընտրության տարբերակներից) կայքի հետադարձ լեզուն փոխելու ամենահեշտ ձևն է, եթե ձեզ անհրաժեշտ է փոխել, թե ինչպես է ձեր կայքը աշխատում լռելյայն (օրինակ՝ երբ օգտագործում եք դատարկ ուղու նախածանցը կամ օգտագործելով լռելյայն տիրույթը): <a href=":admin-change-language">Կայքի լռելյայն լեզուն</a> փոխելը կարող է ունենալ այլ անցանկալի կողմնակի ազդեցություններ:

en: PHP OPcode caching
hy: PHP OPcode քեշավորում

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. <a href=":request_new_url" title="Send password reset instructions via email.">Reset your password</a>.
hy: Պահանջվում է, եթե ցանկանում եք փոխել %mail-ը կամ %pass-ը ստորև: <a href=":request_new_url" title="Ուղարկեք գաղտնաբառի վերակայման հրահանգները էլփոստով:">Վերականգնեք ձեր գաղտնաբառը</a>:

en: Password reset instructions will be sent to your registered email address.
hy: Գաղտնաբառի վերականգնման հրահանգները կուղարկվեն ձեր գրանցված էլ.փոստի հասցեին:

en: Send password reset instructions via email.
hy: Ուղարկեք գաղտնաբառի վերակայման հրահանգները էլփոստով:

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
hy: Թույլատրված են որոշ հատուկ նիշեր, ներառյալ կետը (.), գծիկը (-), ապոստրոֆը ('), տակի գծիկը (_) և @-ի նշանը:

en: Configure languages for content, interface, and configuration.
hy: Կազմաձևեք լեզուներ բովանդակության, ինտերֆեյսի և կազմաձևման համար:

en: Delete %label
hy: Ջնջել %label

en: Editing languages
hy: Լեզուների խմբագրում

en: Who's online block
hy: "Ով է կայքում" բլոկ

en: Max 1300x1300
hy: Առավելագույնը 1300x1300

en: Max 2600x2600
hy: Առավելագույնը 2600x2600

en: Max 325x325
hy: Առավելագույնը 325x325

en: Max 650x650
hy: Առավելագույնը 650x650

en: Narrow
hy: Նեղ

en: Reordering languages
hy: Լեզուների վերադասավորում

en: Set a language as default
hy: Սահմանել լեզուն որպես կանխադրված

en: Name or email contains
hy: Անունը կամ էլ-հասցեն պարունակում են

en: A list of new users
hy: Նորեկ օգտատերերի ցուցակ

en: There are currently @total users online.
hy: @total օգտատեր այժմ օնլայն է:

en: There are currently 0 users online.
hy: Ոչ մի օգտատեր այժմ օնլայն չէ:

en: A list of users that are currently logged in.
hy: Օգտատերերի ցուցակը, որոնք այս պահին մուտք են գործել համակարգ

en: Add, rearrange or remove filters.
hy: Ավելացնել, տեղափոխել կամ հեռացնել ֆիլտրները

en: Sort actions
hy: Դասակարգման գործողություններ

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hy: Ավելացնել, տեղափոխել կամ հեռացնել դասակարգման օրինափությունները

en: Importing configuration
hy: Կոնֆիգուրացիայի ներմուծում

en: Delete media
hy: Ջնջել մեդիա

en: Install configuration
hy: Տեղադրել կոնֆիգուրացիան

en: Default configuration hash
hy: Կանխադրված կազմաձևման հեշ

en: The moderation state has been updated.
hy: Մոդերացիայի կարգավիճակը թարմացվել է։

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted. If no replacement style is selected, the dependent configurations might need manual reconfiguration.
hy: Եթե այս ոճն օգտագործվում է կայքում, կարող եք ընտրել մեկ այլ ոճ՝ այն փոխարինելու համար: Բոլոր պատկերները, որոնք ստեղծվել են այս ոճի համար, ընդմիշտ կջնջվեն: Եթե փոխարինման ոճը ընտրված չէ, կախյալ կազմաձևերը կարող են ձեռքով վերակարգավորման կարիք ունենալ:

en: All images that have been generated for this style will be permanently deleted. The dependent configurations might need manual reconfiguration.
hy: Բոլոր պատկերները, որոնք ստեղծվել են այս ոճի համար, ընդմիշտ կջնջվեն: Կախված կազմաձևերին կարող է անհրաժեշտ լինել ձեռքով վերակազմավորում:

en: Size of email field
hy: Էլ-հասցեի դաշտի մեծությունը

en: Language list ID
hy: Լեզուների ցանկի ID

en: All @count languages
hy: Բոլոր @count լեզուները

en: The list of languages to show in the language dropdown. The basic list will only show the <a href=":url">six official languages of the UN</a>. The extended list will show all @count languages that are available in Drupal.
hy: Լեզուների ցանկը, որը կցուցադրվի լեզվի բացվող ցանկում: Հիմնական ցանկը ցույց կտա միայն <a href=":url">ՄԱԿ-ի վեց պաշտոնական լեզուները</a>: Ընդլայնված ցանկը ցույց կտա բոլոր @count լեզուները, որոնք հասանելի են Drupal-ում:

en: This site has only a single language enabled. <a href=":language_url">Add at least one more language</a> in order to translate content.
hy: Այս կայքում միացված է միայն մեկ լեզու: <a href=":language_url">Ավելացրեք առնվազն ևս մեկ լեզու</a> բովանդակությունը թարգմանելու համար:

en: The Language module allows you to configure the languages used on your site, and provides information for the <a href=":content">Content Translation</a>, <a href=":interface">Interface Translation</a>, and <a href=":configuration">Configuration Translation</a> modules, if they are enabled. For more information, see the <a href=":doc_url">online documentation for the Language module</a>.
hy: Լեզվի մոդուլը թույլ է տալիս կարգավորել ձեր կայքում օգտագործվող լեզուները և տեղեկատվություն է տրամադրում <a href=":content">Բովանդակության թարգմանության</a>, <a href=":interface">Ինտերֆեյսի թարգմանության համար</a>: , և <a href=":configuration">Configuration Translation</a> մոդուլները, եթե դրանք միացված են: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար տես <a href=":doc_url">առցանց փաստաթղթերը Լեզվի մոդուլի համար</a>:

en: Delete @entity_type
hy: Ջնջել @entity_type-ը

en: View the latest version
hy: Դիտեք վերջին տարբերակը

en: Selected combination of day and month is not valid.
hy: Օրվա և ամսվա նմանատիպ համադրումը ընդունելի չէ

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "/about" when writing an about page.
hy: Նշեք այլընտրանքային ուղի, որով այս տվյալը հասանելի կլինի: Օրինակ՝ մեր մասին էջի համար մուտքագրեք «/about»:

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
hy: Չճանաչված օգտանուն կամ գաղտնաբառ: <a href=":password">Մոռացե՞լ եք ձեր գաղտնաբառը:</a>

en: The Datetime Range module provides a Date field that stores start dates and times, as well as end dates and times. See the <a href=":field">Field module help</a> and the <a href=":field_ui">Field UI module help</a> pages for general information on fields and how to create and manage them. For more information, see the <a href=":datetime_do">online documentation for the Datetime Range module</a>.
hy: Datetime Range մոդուլը տրամադրում է Ամսաթիվ դաշտ, որը պահում է մեկնարկի ամսաթվերն ու ժամերը, ինչպես նաև ավարտի ամսաթվերն ու ժամերը: Տե՛ս <a href=":field">Դաշտային մոդուլի օգնություն</a> և <a href=":field_ui">Դաշտային UI մոդուլի օգնություն</a> էջերը` դաշտերի վերաբերյալ ընդհանուր տեղեկությունների և դրանք ստեղծելու և կառավարելու համար: . Լրացուցիչ տեղեկությունների համար տես <a href=":datetime_do">առցանց փաստաթղթերը Datetime Range մոդուլի համար</a>:

en: Provides the ability to store end dates.
hy: Ապահովում է ավարտի ամսաթվերը պահելու հնարավորություն:

en: Default start date type
hy: Նախնական մեկնարկի ամսաթվի տեսակը

en: Default start date value
hy: Մեկնարկային ամսաթվի կանխադրված արժեքը

en: Default end date type
hy: Ավարտի ամսաթվի կանխադրված տեսակը

en: Default end date value
hy: Ավարտի ամսաթվի կանխադրված արժեքը

en: The string to separate the start and end dates
hy: Մեկնարկի և ավարտի ամսաթվերը առանձնացնելու տողը

en: Default start date
hy: Նախնական մեկնարկի ամսաթիվը

en: Set a default value for the start date.
hy: Նախադրեք նախնական արժեք մեկնարկի ամսաթվի համար:

en: The relative start date value entered is invalid.
hy: Մուտքագրված մեկնարկի ամսաթվի հարաբերական արժեքը անվավեր է:

en: The relative end date value entered is invalid.
hy: Մուտքագրված ավարտի ամսաթվի հարաբերական արժեքը անվավեր է:

en: Start date value
hy: Մեկնարկային ամսաթվի արժեքը

en: Computed start date
hy: Հաշվարկված մեկնարկի ամսաթիվը

en: The computed start DateTime object.
hy: Հաշվարկված մեկնարկի DateTime օբյեկտը:

en: End date value
hy: Ավարտի ամսաթվի արժեքը

en: Computed end date
hy: Հաշվարկված ավարտի ամսաթիվ

en: The computed end DateTime object.
hy: Հաշվարկված ավարտի DateTime օբյեկտը:

en: The @title end date cannot be before the start date
hy: @title ավարտի ամսաթիվը չի կարող լինել սկզբի ամսաթվից առաջ

en: Are you sure you want to delete this comment and all its children? | Are you sure you want to delete these comments and all their children?
hy[0]: Իսկապե՞ս ուզում եք ջնջել այս մեկնաբանությունը և դրա բոլոր զավակները:
hy[1]: Իսկապե՞ս ուզում եք ջնջել այս մեկնաբանությունները և նրանց բոլոր երեխաներին:

en: The workflow @workflow_label is being used, and cannot be deleted.
hy: Աշխատանքային հոսքը @workflow_label-ն օգտագործվում է և չի կարող ջնջվել:

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
hy: Պատկերի ֆայլն անվավեր է կամ պատկերի տեսակն անթույլատրելի է: Թույլատրված տեսակներ՝ %types

en: The Content Moderation module allows you to expand on Drupal's "unpublished" and "published" states for content. It allows you to have a published version that is live, but have a separate working copy that is undergoing review before it is published. This is achieved by using <a href=":workflows">Workflows</a> to apply different states and transitions to entities as needed. For more information, see the <a href=":content_moderation">online documentation for the Content Moderation module</a>.
hy: Content Moderation մոդուլը թույլ է տալիս ընդլայնել Drupal-ի «չհրապարակված» և «հրապարակված» վիճակները բովանդակության համար: Այն թույլ է տալիս ունենալ հրապարակված տարբերակ, որն ուղիղ է, բայց ունենալ առանձին աշխատանքային օրինակ, որը վերանայվում է նախքան այն հրապարակելը: Սա ձեռք է բերվում՝ օգտագործելով <a href=":workflows">Աշխատանքային հոսքերը</a>՝ անհրաժեշտության դեպքում տարբեր վիճակներ և անցումներ սուբյեկտների վրա կիրառելու համար: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար տես <a href=":content_moderation">Բովանդակության մոդերացիայի մոդուլի առցանց փաստաթղթերը</a>:

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
hy: «Ջնջել թարգմանությունը» գործողությունը հասանելի է միայն հրապարակված թարգմանությունների համար:

en: Are you sure you want to delete this @item? | Are you sure you want to delete these @items?
hy[0]: Իսկապե՞ս ուզում եք ջնջել այս @item-ը:
hy[1]: Իսկապե՞ս ուզում եք ջնջել այս @items:

en: Deleted @count item. | Deleted @count items.
hy[0]: Ջնջվել է @count տարրը:
hy[1]: Ջնջվել են @counts տարրերը:

en: @count item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
hy[0]: @count տարրը չի ջնջվել, քանի որ դուք չունեք անհրաժեշտ թույլտվություններ:
hy[1]: @count տարրերը չեն ջնջվել, քանի որ դուք չունեք անհրաժեշտ թույլտվություններ:

en: Error while opening up a one time login URL
hy: Սխալ՝ մեկանգամյա մուտքի URL բացելիս

en: Install %name using existing configuration.
hy: Տեղադրեք %name՝ օգտագործելով գոյություն ունեցող կոնֆիգուրացիաները:

en: Deleted @count comment. | Deleted @count comments.
hy[0]: @count մեկնաբանությունը ջնջվեց:
hy[1]: Ջնջված է @count մեկնաբանությունները:

en: This is used as the value for max-age in Cache-Control headers.
hy: Սա օգտագործվում է որպես առավելագույն տարիքի արժեք Cache-Control վերնագրերում:

en: All @count items selected
hy: Բոլոր @count տարր ընտրված են

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
hy: Էկրանի ընթերցողների կողմից օգտագործվող պատկերի կարճ նկարագրությունը և ցուցադրվում է, երբ պատկերը բեռնված չէ:  Սա կարևոր է մատչելիության համար:

en: The comment language.
hy: Մեկնաբանության լեզուն.

en: Language string ID
hy: Լեզվի տողի ID

en: Full string ID for quick search: type:objectid:property.
hy: Ամբողջական տողի ID արագ որոնման համար՝ type:objectid:property:

en: When checking for updates, anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
hy: Թարմացումները ստուգելիս ձեր կայքի մասին անանուն տեղեկությունները ուղարկվում են <a href="@drupal">Drupal.org</a>:

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
hy: Եթե ընտրված է, և այս ցանկի հղումը ունի երեխաներ, ընտրացանկը միշտ կհայտնվի ընդլայնված: Այս ընտրանքը կարող է չեղարկվել ընտրացանկի ամբողջ ծառի համար՝ ցանկի բլոկ տեղադրելիս:

en: @selected of @count item selected | @selected of @count items selected
hy[0]: Ընտրված է @selected-ը @count-ից
hy[1]: Ընտրված է @selected-ը @count-ից

en: No media items are selected.
hy: Մեդիա տարրեր ընտրված չեն:

en: The media item has been created but has not yet been saved. Fill in any required fields and save to add it to the media library. | The media items have been created but have not yet been saved. Fill in any required fields and save to add them to the media library.
hy[0]: Մեդիա նյութը ստեղծվել է, բայց դեռ չի պահպանվել: Լրացրեք բոլոր անհրաժեշտ դաշտերը և պահեք՝ այն մեդիա գրադարանում ավելացնելու համար:
hy[1]: Մեդիա նյութերը ստեղծվել են, բայց դեռ չեն պահպանվել: Լրացրեք բոլոր անհրաժեշտ դաշտերը և պահեք դրանք մեդիա գրադարանում ավելացնելու համար:

en: All (create, read, update, delete)
hy: Բոլորը (ստեղծել, կարդալ, թարմացնել, ջնջել)

en: Configuring help search
hy: Օգնության որոնման կարգավորում

en: Help search
hy: Օգնեք որոնել

en: Set up your site so that users can search for help.
hy: Ստեղծեք ձեր կայքը, որպեսզի օգտվողները կարողանան օգնություն փնտրել:

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Configuration</em> &gt; <em>Search and metadata</em> &gt; <em>Search pages</em>.
hy: <em>Կառավարել</em> վարչական ընտրացանկից անցեք <em>Կազմաձևում</em> &gt; <em>Որոնում և մետատվյալներ</em> &gt; <em>Որոնել էջերը</em>

en: Verify that a Help search page is listed in the <em>Search pages</em> section. If not, add a new page of type <em>Help</em>.
hy: Համոզվեք, որ Օգնության որոնման էջը նշված է <em>Որոնման էջեր</em> բաժնում: Եթե ոչ, ապա ավելացրեք <em>Օգնություն</em> տեսակի նոր էջ:

en: Configure settings related to how user accounts are created and deleted.
hy: Կարգավորեք կարգավորումները՝ կապված օգտատերերի հաշիվների ստեղծման և ջնջման հետ:

en: You can configure what happens to content that a user created, if their account is <em>canceled</em> (deleted).
hy: Դուք կարող եք կարգավորել, թե ինչ է պատահում օգտվողի ստեղծած բովանդակությանը, եթե նրա հաշիվը <em>չեղարկվի</em> (ջնջվի):

en: @interval hence
hy: @interval անց

en: PHP APCu caching
hy: PHP APCu քեշավորում

en: In the <em>Label</em> column, select the position for each field label in the display, or <em>- Hidden -</em> to hide a label. You can also choose <em>- Visually Hidden-</em> if you want the label's text to appear in the HTML page, so that screen readers and search engines can read it, but it will not be visible.
hy: <em>Պիտակ</em> սյունակում ընտրեք էկրանի յուրաքանչյուր դաշտի պիտակի դիրքը կամ <em>- Թաքնված -</em> պիտակը թաքցնելու համար:  Դուք կարող եք նաև ընտրել <em>- Visually Hidden-</em>, եթե ցանկանում եք, որ պիտակի տեքստը հայտնվի HTML էջում, որպեսզի էկրանի ընթերցողները և որոնման համակարգերը կարողանան կարդալ այն, բայց այն տեսանելի չի լինի:

en: Some of the calculations that are done when your site loads a page take a long time to run. To save time when these calculations would need to be done again, their results can be <em>cached</em> in your site's database. There are internal mechanisms to <em>clear</em> cached data when the conditions or assumptions that went into the calculation have changed, but you can also clear cached data manually. When your site is misbehaving, a good first step is to clear the cache and see if the problem goes away.
hy: Որոշ հաշվարկներ, որոնք կատարվում են, երբ ձեր կայքը բեռնում է էջը, երկար ժամանակ է պահանջում: Ժամանակ խնայելու համար, երբ այս հաշվարկները նորից պետք է կատարվեն, դրանց արդյունքները կարող են <em>քեշավորվել</em> ձեր կայքի տվյալների բազայում: Կան ներքին մեխանիզմներ՝ <em>մաքրելու</em> քեշը, երբ հաշվարկի մեջ մտնող պայմանները կամ ենթադրությունները փոխվել են, բայց դուք կարող եք նաև ձեռքով մաքրել պահված քեշը: Երբ ձեր կայքը սխալ է վարվում, լավ առաջին քայլն է մաքրել քեշը և տեսնել, թե արդյոք խնդիրը վերանում է:

en: Click <em>Clear all caches</em>. Your site's cached data will be cleared.
hy: Սեղմեք <em>Մաքրել բոլոր քեշերը</em>: Ձեր կայքի քեշավորված տվյալները կջնջվեն:

en: Uncheck <em>Put site into maintenance mode</em> and click <em>Save configuration</em>. Your site will be back in normal operation mode.
hy: Անջատեք <em>Տեղադրեք կայքը սպասարկման ռեժիմում</em> և սեղմեք <em>Պահպանել կազմաձևումը</em>: Ձեր կայքը կվերադառնա նորմալ աշխատանքային ռեժիմի:

en: Check the box next to the name of the module you want to install; you can also check more than one box to install multiple modules at the same time. If the checkbox is disabled for the module you are trying to install, expand the information to see why -- you may need to download an additional module that your module requires.
hy: Նշեք այն մոդուլի անվան կողքին գտնվող վանդակը, որը ցանկանում եք տեղադրել. կարող եք նաև նշել մեկից ավելի վանդակներ՝ միաժամանակ մի քանի մոդուլներ տեղադրելու համար: Եթե վանդակն անջատված է այն մոդուլի համար, որը փորձում եք տեղադրել, ընդլայնեք տեղեկատվությունը, որպեսզի տեսնեք, թե ինչու. գուցե անհրաժեշտ լինի ներբեռնել ձեր մոդուլի պահանջվող լրացուցիչ մոդուլը:

en: Click <em>Uninstall</em> at the bottom of the page. Verify the list of modules to be uninstalled and configuration to be deleted on the confirmation page, and click <em>Uninstall</em>.
hy: Սեղմեք <em>Տեղահանել</em> էջի ներքևում: Հաստատեք այն մոդուլների ցանկը, որոնք պետք է ապատեղադրվեն, և կազմաձևերը, որոնք պետք է ջնջվեն հաստատման էջում, և սեղմեք <em>Տեղահանել</em>:

en: Update or delete an existing user account.
hy: Թարմացրեք կամ ջնջեք գոյություն ունեցող օգտվողի հաշիվը:

en: To delete the user account, scroll to the bottom and click <em>Cancel account</em>. Select what you want to happen to the user's content on the next screen, and click <em>Cancel account</em>.
hy: Օգտատիրոջ հաշիվը ջնջելու համար ոլորեք դեպի ներքև և սեղմեք <em>Չեղարկել հաշիվը</em>: Հաջորդ էկրանին ընտրեք այն, ինչ ցանկանում եք պատահել օգտատիրոջ բովանդակության հետ և սեղմեք <em>Չեղարկել հաշիվը</em>:

en: Breakpoints are the point at which your site's content will respond to provide the user with the best possible layout to consume the information. A breakpoint separates the height or width of viewports (screens, printers, and other media output types) into steps. For instance, a width breakpoint of 40em creates two steps: one for widths up to 40em and one for widths above 40em. Breakpoints can be used to define when layouts should shift from one form to another, when images should be resized, and other changes that need to respond to changes in viewport height or width.
hy: Ընդմիջման կետերն այն կետն է, երբ ձեր կայքի բովանդակությունը կպատասխանի օգտատերին տեղեկատվությունը սպառելու հնարավոր լավագույն դասավորությունը տրամադրելու համար: Ընդմիջման կետը բաժանում է տեսադաշտերի բարձրությունը կամ լայնությունը (էկրաններ, տպիչներ և մեդիա արտադրանքի այլ տեսակներ) ըստ աստիճանների: Օրինակ, 40 մ լայնության ընդմիջման կետը ստեղծում է երկու քայլ՝ մեկը մինչև 40 մ լայնության համար և մեկը՝ 40 մ բարձր լայնությունների համար: Ընդմիջման կետերը կարող են օգտագործվել որոշելու համար, թե երբ դասավորությունները պետք է տեղափոխվեն մի ձևից մյուսը, երբ պատկերները պետք է չափափոխվեն և այլ փոփոխություններ, որոնք պետք է արձագանքեն տեսադաշտի բարձրության կամ լայնության փոփոխություններին:

en: What are media queries?
hy: Որո՞նք են լրատվամիջոցների հարցումները:

en: Media  queries are a formal way to encode breakpoints. For instance, a width breakpoint at 40em would be written as the media query "(min-width: 40em)". Breakpoints are really just media queries with some additional meta-data, such as a name and multiplier information.
hy: Մեդիա հարցումները ճեղքման կետերը կոդավորելու պաշտոնական միջոց են: Օրինակ, լայնության ընդմիջման կետը 40մ-ում գրվելու է որպես մեդիա հարցում «(min-width: 40em)»: Ընդմիջման կետերը իրականում պարզապես լրատվամիջոցների հարցումներ են՝ որոշ լրացուցիչ մետատվյալներով, ինչպիսիք են անունը և բազմապատկիչ տեղեկատվությունը:

en: What is caching?
hy: Ի՞նչ է քեշավորումը:

en: Caching is saving already-rendered HTML output and other calculated data for later use the first time it is needed. This saves time, because the next time the same data is needed it can be quickly retrieved instead of recalculated. Automatic caching systems also include mechanisms to delete cached calculations or mark them as no longer valid when the underlying data changes. To facilitate that, cached data has a <em>lifetime</em>, which is the maximum time before the data will be deleted from the cache (forcing recalculation).
hy: Քեշավորումը պահպանում է արդեն իսկ ստացված HTML ելքը և այլ հաշվարկված տվյալներ՝ հետագայում առաջին անգամ օգտագործելու համար:  Սա խնայում է ժամանակը, քանի որ հաջորդ անգամ, երբ նույն տվյալները պահանջվեն, դրանք կարող են արագ առբերվել՝ վերահաշվարկի փոխարեն:  Քեշավորման ավտոմատ համակարգերը ներառում են նաև քեշավորված հաշվարկները ջնջելու կամ դրանք այլևս անվավեր նշելու մեխանիզմներ, երբ հիմքում ընկած տվյալները փոխվում են:  Դա հեշտացնելու համար քեշավորված տվյալներն ունեն <em>ժամկետ</em>, որը առավելագույն ժամանակն է, մինչև տվյալները կջնջվեն քեշից (պարտադիր վերահաշվարկ):

en: For <em>Content</em> search pages, select the desired level of influence in ranking search results of the available <em>Content ranking</em> factors.
hy: <em>Բովանդակության</em> որոնման էջերի համար ընտրեք առկա <em>Բովանդակության դասակարգման</em> գործոնների որոնման արդյունքների վարկանիշի ազդեցության ցանկալի մակարդակը:

en: Optionally, check <em>Show as expanded</em> to automatically show the children of this link (if any) when this link is shown.
hy: Ցանկության դեպքում նշեք <em>Ցուցադրել որպես ընդլայնված</em>՝ այս հղումի երեխաներին (եթե այդպիսիք կան) ավտոմատ ցուցադրելու համար, երբ այս հղումը ցուցադրվի:

en: Creating a menu
hy: Մենյուի ստեղծում

en: Create a new menu.
hy: Ստեղծեք նոր մենյու

en: The media library is a visual user interface for managing and reusing media items. Add media items to content using Media reference fields and the Media library field widget.
hy: Մեդիադարանը տեսողական ինտերֆեյս է մեդիա տարրերի կառավարման և վերօգտագործման համար: Ավելացնել մեդիա տարրեր բովանդակության մեջ՝ օգտագործելով Մեդիա հղման դաշտերը և Մեդիադարան դաշտի վիդջեթը:

en: The core Media module provides a Media reference field to add media to content entities. The core File and Image modules also provide reference fields. It is recommended to use the Media reference field because it is more versatile.
hy: Հիմնական Մեդիա մոդուլը տրամադրում է Մեդիա հղման դաշտ՝ բովանդակության միավորներին մեդիա ավելացնելու համար: Հիմնական File և Image մոդուլները տրամադրում են նաև հղման դաշտեր: Խորհուրդ է տրվում օգտագործել Մեդիա հղում դաշտը, քանի որ այն ավելի բազմակողմանի է:

en: If there is not already a media type for the type of media you want to use on your site, click <em>Add media type</em>.
hy: Եթե ​​դեռևս չկա մեդիա տեսակի մեդիա տեսակի համար, որը ցանկանում եք օգտագործել ձեր կայքում, սեղմեք <em>Ավելացնել մեդիա տեսակ</em>:

en: The core Content Moderation module allows you to expand on core software's "unpublished" and "published" states for content. It allows you to have a published version that is live, but have a separate working copy that is undergoing review before it is published. This is achieved by using workflows to apply different states and transitions to entities as needed.
hy: Հիմնական Content Moderation մոդուլը թույլ է տալիս ընդլայնել հիմնական ծրագրաշարի «չհրապարակված» և «հրապարակված» վիճակները բովանդակության համար: Այն թույլ է տալիս ունենալ հրապարակված տարբերակ, որն ուղիղ է, բայց ունենալ առանձին աշխատանքային օրինակ, որը վերանայվում է նախքան այն հրապարակելը: Սա ձեռք է բերվում աշխատանքային հոսքերի կիրառմամբ՝ անհրաժեշտության դեպքում տարբեր վիճակներ և անցումներ սուբյեկտներին կիրառելու համար:

en: See the related topics listed below for specific tasks and background information.
hy: Տե՛ս ստորև թվարկված առնչվող թեմաները հատուկ առաջադրանքների և հիմնական տեղեկատվության համար:

en: If %identifier is a valid account, an email will be sent with instructions to reset your password.
hy: Եթե %identifier-ը վավեր հաշիվ է, ապա նամակ կուղարկվի ձեր գաղտնաբառը վերականգնելու հրահանգներով:

en: For each <em>Translatable</em> type or sub-type, look through the list of fields for the type or sub-type, and verify that only the fields that should be translatable are checked. For example, you would probably want to translate a <em>Title</em> field, but you might not want to translate a <em>Start date</em> field.
hy: Յուրաքանչյուր <em>Թարգմանելի</em> տեսակի կամ ենթատիպի համար նայեք տեսակի կամ ենթատեսակի դաշտերի ցանկին և ստուգեք, որ ստուգված են միայն այն դաշտերը, որոնք պետք է թարգմանելի լինեն: Օրինակ, դուք հավանաբար կցանկանայիք թարգմանել <em>Վերնագիր</em> դաշտը, բայց գուցե չցանկանաք թարգմանել <em>Սկսման ամսաթիվ</em> դաշտը:

en: Adding a language
hy: Լեզվի ավելացում

en: Add a language to your site.
hy: Ավելացրեք լեզու ձեր կայքում:

en: Using the filters, search for a string or set of strings that you want to translate; make sure to select the correct <em>Translation language</em> if you have more than one non-English language on your site.
hy: Օգտագործելով զտիչները, որոնեք տող կամ տողերի հավաքածու, որը ցանկանում եք թարգմանել.  համոզվեք, որ ընտրել եք ճիշտ <em>Թարգմանության լեզուն</em>, եթե ձեր կայքում ունեք մեկից ավելի ոչ անգլերեն լեզու:

en: Help search is not fully indexed. Some results may be missing or incorrect.
hy: Օգնության որոնումը ամբողջությամբ ինդեքսավորված չէ: Որոշ արդյունքներ կարող են բացակայել կամ սխալ լինել:

en: <em>Language</em>
hy: <em>Լեզու</em>

en: A few types of edits can be done in bulk to multiple content items. For example, to publish several unpublished content items, check the boxes in the left column (right column in right-to-left languages) to select the desired content items. For <em>Action</em>, select the <em>Publish content</em> action. Click <em>Apply to selected items</em> to make the change. The other actions under <em>Action</em> work in a similar manner.
hy: Մի քանի տեսակի խմբագրումներ կարող են կատարվել զանգվածաբար մի քանի բովանդակության տարրերի վրա: Օրինակ՝ մի քանի չհրապարակված բովանդակություն հրապարակելու համար նշեք ձախ սյունակի վանդակները (աջից ձախ լեզուներով՝ աջ սյունակում)՝ ցանկալի բովանդակության տարրերն ընտրելու համար: <em>Գործողություն</em>-ի համար ընտրեք <em>Հրապարակել բովանդակություն</em> գործողությունը: Փոփոխությունն անելու համար սեղմեք <em>Դիմել ընտրված տարրերին</em>: <em>Գործողություն</em>-ի մյուս գործողություններն աշխատում են նույն կերպ

en: Translate your site configuration to another language. See @language_add_topic if you need to add a new language.
hy: Թարգմանեք ձեր կայքի կոնֆիգուրացիան այլ լեզվով: Եթե նոր լեզու ավելացնելու կարիք ունեք, տես @language_add_topic:

en: Configure language and translation settings for one or more content entity types (see @content_structure_topic for an overview of content entities). To do this, you must have at least two languages configured. Afterwards, you will have a <em>Translate</em> operation available for your content entities, either as a tab or link when you are viewing or editing content, or on content administration pages.
hy: Կազմաձևեք լեզվի և թարգմանության կարգավորումները մեկ կամ մի քանի բովանդակության տեսակների համար (տես՝ @content_structure_topic՝ բովանդակության սուբյեկտների ակնարկի համար): Դա անելու համար դուք պետք է կազմաձևված ունենաք առնվազն երկու լեզու: Այնուհետև դուք կունենաք <em>Թարգմանել</em> գործողություն, որը հասանելի կլինի ձեր բովանդակության սուբյեկտների համար՝ որպես ներդիր կամ հղում, երբ դիտում եք կամ խմբագրում եք բովանդակություն, կամ բովանդակության կառավարման էջերում:

en: Content (blocks, content items, etc.) can be written in English or another language, and can be translated into additional languages. See @content_structure_topic to learn more about content.
hy: Բովանդակությունը (բլոկներ, բովանդակության տարրեր և այլն) կարող է գրվել անգլերեն կամ այլ լեզվով և կարող է թարգմանվել լրացուցիչ լեզուներով:  Տեսեք @content_structure_topic՝ բովանդակության մասին ավելին իմանալու համար

en: Check the indexing status of the Help search page. If it is not fully indexed, see @cron_topic about how to run Cron until indexing is complete.
hy: Ստուգեք Օգնության որոնման էջի ինդեքսավորման կարգավիճակը: Եթե այն ամբողջությամբ ինդեքսավորված չէ, տես @cron_topic, թե ինչպես գործարկել Cron-ը մինչև ինդեքսավորման ավարտը:

en: In the future, you can click <em>Rebuild search index</em> on this page, or @cache_topic, in order to force help topic text to be reindexed for searching. This should be done whenever a module, theme, language, or string translation is updated.
hy: Հետագայում կարող եք սեղմել <em>Վերականգնել որոնման ինդեքսը</em> այս էջում կամ @cache_topic, որպեսզի ստիպեք օգնության թեմայի տեքստը վերաինդեքսավորել որոնման համար: Դա պետք է արվի ամեն անգամ, երբ թարմացվում է մոդուլը, թեման, լեզուն կամ լարային թարգմանությունը:

en: For more information see the <a href=":html-specifications">HTML Living Standard</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
hy: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար տես <a href=":html-specifications">HTML Living Standard</a> կամ օգտագործեք ձեր սիրած որոնման համակարգը՝ գտնելու այլ կայքեր, որոնք բացատրում են HTML-ը:

en: To support multilingual page content, CKEditor 5 can be configured to include a language button in the toolbar.
hy: Բազմալեզու էջի բովանդակությունն աջակցելու համար CKEditor 5-ը կարող է կազմաձևվել այնպես, որ գործիքագոտում ներառի լեզվի կոճակ:

en: Drupal Media toolbar
hy: Drupal Media գործիքադարան

en: Override media image alternative text
hy: Չեղարկել մեդիա պատկերի այլընտրանքային տեքստը

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please set your password.
hy: Դուք փորձում եք օգտագործել համակարգի մուտքի մեկ անգամյա հղումը: Այլևս կարիք չկա համակրգ մուտք գործելու համար օգտագործել այդ հղումը: Խնդրում ենք սահմանել ձեր գաղտնաբառը:
