Contact (1.0.0) - en to no translation catalogue (145 entries)

en: Delete
no: Slett

en: Email address
no: E-postadresse

en: Subject
no: Emne

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Edit
no: Rediger

en: Message
no: Melding

en: Weight
no: Vekt

en: Label
no: Etikett

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Core
no: Kjerne

en: View
no: Vis

en: Form ID
no: Skjema-ID

en: Text
no: Tekst

en: User
no: Bruker

en: Email
no: E-post

en: Contact
no: Kontakt

en: Recipients
no: Mottakere

en: Selected
no: Valgt

en: Your name
no: Navn

en: To
no: Til

en: Goal
no: Mål

en: Option
no: Alternativer

en: contact form
no: kontaktskjema

en: Link label
no: Etikett for lenke

en: Your message has been sent.
no: Din melding har blitt sendt.

en: Permissions
no: Tillatelser

en: Contact settings
no: Kontaktinnstillinger

en: Copy
no: Kopier

en: Form
no: Skjema

en: Contact link
no: Kontaktlenke

en: Account settings
no: Kontoinnstillinger

en: Send message
no: Send melding

en: About
no: Om

en: Auto-reply
no: Autosvar

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
no: Valgfritt autosvar. La feltet stå tomt hvis du ikke ønsker å sende brukeren et autosvar.

en: Steps
no: Steg

en: Uses
no: Bruker

en: Your email address
no: Din epostadresse

en: Provide a simple link to the user contact page.
no: Tilby en enkel lenke til kontaktsiden for en bruker.

en: contact
no: ta kontakt

en: Contact %user
no: Kontakt %user

en: Contact form
no: Kontaktskjema

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
no: Eksempel: «tilbakemelding» eller «produktopplysninger».

en: Personal contact form
no: Personlig kontaktskjema

en: Sender name
no: Avsenders navn

en: Sender email
no: Avsenders epost

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
no: Du kan ikke sende flere enn %limit meldinger per @interval. Prøv igjen senere.

en: Contact @username
no: Kontakt @username

en: Administer contact forms and contact form settings
no: Administrere kontaktskjema og deres innstillinger

en: Use the site-wide contact form
no: Bruke nettstedets kontaktskjema

en: Use users' personal contact forms
no: Bruke personlige kontaktskjema

en: Changing this setting will not affect existing users.
no: Endring av denne innstillingen vil ikke påvirke eksisterende brukere.

en: Contact forms
no: Kontaktskjema

en: Flood control
no: Flomkontroll

en: Redirect path
no: Vidersendingssti

en: Recipient ID
no: ID for mottaker

en: Text of the auto-reply message.
no: Tekst for autosvar-meldingen.

en: Send copy to sender
no: Send kopi til avsender

en: Contact module form element.
no: Skjemaelement for kontaktmodul.

en: Selected user
no: Valgt bruker

en: The sender's name
no: Avsenders navn

en: The name of the person that is sending the contact message.
no: Navnet til personen som sender meldingen til en kontakt.

en: Whether to send a copy of the message to the sender.
no: Hvorvidt en kopi av meldinga sendes til avsender.

en: The ID of the recipient user for personal contact messages.
no: ID for brukeren som er mottaker av den personlige meldingen fra kontaktskjema.

en: Contact message
no: Melding som er sendt

en: The sender's email
no: Avsenders epost

en: The email of the person that is sending the contact message.
no: E-postadressa til personen som sender meldingen fra kontaktskjemaet.

en: Contact messages
no: Meldinger fra kontaktskjema

en: Primary Key: Unique category ID.
no: Primærnøkkel: Unik kategori-ID.

en: Category name.
no: Kategori-navn.

en: The category's weight.
no: Kategoriens vekt.

en: Flag to indicate whether or not category is selected by default. (1 = Yes, 0 = No)
no: Flagg som indikerer hvorvidt kategorien er valgt som standard. (1 = Ja, 0 = Nei)

en: Personal contact form enabled by default
no: Personlig kontaktskjema aktivert som standard

en: Link to user contact page
no: Lenke til kontaktsiden for brukeren

en: Allow other users to contact you via a personal contact form which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
no: Tillatt andre brukere å kontakte deg via et personlig kontaktskjema uten at din epostadresse blir synlig. Merk at noen priviligerte brukere som nettstedets administratorer fortsatt kan kontakte deg selvom du slår av denne muligheten.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com' . To specify multiple recipients, separate each email address with a comma.
no: Eksempel: 'webmaster@example.com' eller 'salg@example.com, support@example.com'. Hvis du vil oppgi flere mottakere, må du skille hver e-postadresse med komma.

en: %recipient is an invalid email address.
no: %recipient er en ugyldig epost-adresse.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
no: %sender-name (@sender-from) sendte en epost til %recipient-name.

en: Comma-separated list of recipient email addresses.
no: Kommaseparert liste over epostadresser for mottakere.

en: The message UUID.
no: Meldingens UUID.

en: Enable the personal contact form by default for new users
no: Aktiver det personlige kontaktskjemaet som standard for nye brukere

en: Add contact form
no: Legg til kontaktskjema

en: Create and manage contact forms.
no: Opprett og administrer kontaktskjema.

en: Edit contact form
no: Rediger kontaktskjema

en: Default form identifier
no: Standard skjema-identifikator

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
no: Når skjemaer listes opp, blir de med lettere (lavere) vekt oppført før skjemaer med tyngre (høyere) vekt. Skjemaer med lik vekt sorteres alfabetisk.

en: Make this the default form
no: Sett dette som standardskjema

en: Contact form %label has been updated.
no: Kontaktskjemaet %label har blitt oppdatert.

en: Contact form %label has been added.
no: Kontaktskjemaet %label har blitt lagt til.

en: Send yourself a copy
no: Send en kopi til deg selv

en: %sender-name (@sender-from) sent an email regarding %contact_form.
no: %sender-name (@sender-from) sendte en epost angående %contact_form.

en: The ID of the associated form.
no: ID-en til det tilknyttede skjemaet.

en: Recipient username
no: Mottakers brukernavn

en: The message language code.
no: Språkkode for meldingen.

en: Using the personal contact form
no: Bruker det personlige kontaktskjemaet

en: Site visitors can email registered users on your site by using the personal contact form, without knowing or learning the email address of the recipient. When a site visitor is viewing a user profile, the viewer will see a <em>Contact</em> tab or link, which leads to the personal contact form. The personal contact link is not shown when you are viewing your own profile, and users must have both <em>View user information</em> (to see user profiles) and <em>Use users' personal contact forms</em> permission to see the link. The user whose profile is being viewed must also have their personal contact form enabled (this is a user account setting); viewers with <em>Administer users</em> permission can bypass this setting.
no: Besøkende kan sende registrerte meldinger til brukere på nettstedet ditt ved hjelp av personlig kontaktskjema, uten å kunne e-postadressen til mottakeren. Når besøkende på nettstedet ser på en brukerprofil, vil de se en <em>Kontakt</em>-fane eller -lenke, som fører til det personlige kontaktskjemaet. Koblingen til det personlige kontaktskjemaet vises ikke på din egen profil, og brukerne må ha tillatelse til både <em>Se brukerinformasjon</em> (for å se brukerprofiler ) og <em>Bruk brukernes personlige kontaktskjemaer</em> for å se lenken. Brukeren som profilen tilhører må også ha sitt personlige kontaktskjema aktivert (dette er en innstilling for brukerkontoen); besøkende med tillatelsen <em>Administrer brukere</em> kan omgå denne innstillingen.

en: Configuring contact forms
no: Konfigurerer kontaktskjemaer

en: Linking to contact forms
no: Lenker til kontaktskjemaer

en: Adding content to contact forms
no: Legg til innhold i kontaktskjemaer

en: The Contact module allows visitors to contact registered users on your site, using the personal contact form, and also allows you to set up site-wide contact forms. For more information, see the <a href=":contact">online documentation for the Contact module</a>.
no: Kontaktmodulen lar besøkende ta kontakt med registrerte brukere på nettstedet ditt ved hjelp av et personlig kontaktskjema, og lar deg også sette opp kontaktskjemaer for nettstedet. For mer informasjon, se <a href=":contact">dokumentasjonen på nett for Kontakt-modulen </a>.

en: On the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields and display of the personal contact form, and you can set up one or more site-wide contact forms. Each site-wide contact form has a machine name, a label, and one or more defined recipients; when a site visitor submits the form, the field values are sent to those recipients.
no: På <a href=":contact_admin">kontaktskjemaet</a> kan du konfigurere feltene og visning av personlige kontaktskjemaer. Du kan også sette opp ett eller flere kontaktskjemaer for nettstedet. Hvert kontaktskjema har et maskinnavn, en tittel, og en eller flere definerte mottakere; når en besøkende på nettstedet sender et skjema, blir feltverdiene sendt til disse mottakerne.

en: One site-wide contact form can be designated as the default contact form. If you choose to designate a default form, the <em>Contact</em> menu link in the <em>Footer</em> menu will link to it. You can modify this link from the <a href=":menu-settings">Menus page</a> if you have the Menu UI module installed. You can also create links to other contact forms; the URL for each form you have set up has format <em>contact/machine_name_of_form</em>.
no: Et kontaktskjema for nettstedet kan velges som standard kontaktskjema. Hvis du velger et standardskjema, vil meny-lenken <em>Kontakt</em> i <em>bunntekst</em>-menyen lenke til dette. Du kan endre denne lenken fra <a href=":menu-settings">Menyer</a>hvis du har Meny UI-modulen installert. Du kan også opprette lenker til andre kontaktskjemaer; URL for hvert skjema du har satt opp har formatet <em>contact/ maskin_navn_for_skjemaet</em>.

en: From the <a href=":contact_admin">Contact forms page</a>, you can configure the fields to be shown on contact forms, including their labels and help text. If you would like other content (such as text or images) to appear on a contact form, use a block. You can create and edit blocks on the <a href=":blocks">Block layout page</a>, if the Block module is installed.
no: Fra <a href=":contact_admin">siden med kontaktskjemaer</a>kan du konfigurere feltene som skal vises på kontaktskjemaer, inkludert etiketter og hjelpetekster. Hvis du vil vise annet innhold (som tekst og bilder) på et kontaktskjema, bruk en blokk. Du kan lage og redigere blokker på <a href=":blocks">blokklayout-siden</a>, hvis blokk-modulen er installert.

en: @sender-name (@sender-url) sent a message using the contact form at @form-url.
no: @sender-name (@sender-url) har sendt en melding fra kontaktskjemaet på adressen @form-url.

en: Hello @recipient-name,
no: Hallo @recipient-name,

en: @sender-name (@sender-url) has sent you a message via your contact form at @site-name.
no: @sender-name (@sender-url) har sendt deg en melding fra kontaktskjemaet ditt på @site-name.

en: @name (not verified)
no: @name (ikke verifisert)

en: The contact form has not been configured. <a href=":add">Add one or more forms</a> .
no: Kontaktskjemaet har ikke blitt konfigurert. <a href=":add">Legg til et eller flere skjema</a>.

en: Message displayed to user on submission
no: Melding som vises til brukeren ved innsending

en: Redirect path on submission
no: Videresendingssti ved innsending

en: The message to display to the user after submission of this form. Leave blank for no message.
no: Meldingen som skal vises til brukeren etter innsending av skjemaet. La den stå blank for ikke å vise noen melding.

en: Path to redirect the user to after submission of this form. For example, type "/about" to redirect to that page. Use a relative path with a slash in front.
no: Sti som brukeren skal sendes til etter innsending av dette skjemaet. Skriv for eksempel "/om" for å videresende brukeren til den siden. Bruk en relativ sti med et skråstrek foran.

en: The path should start with /.
no: Stien skal bengynne med /.

en: Preview sender message
no: Avsender for forhåndsvist melding

en: contact forms
no: kontaktskjemaer

en: contact message
no: melding fra kontaktskjema

en: contact messages
no: meldinger fra kontaktskjema

en: Provides site-wide contact forms and forms to contact individual users.
no: Tilbyr et kontaktskjema for nettstedet og skjema for å kontakte individuelle brukere.

en: Click <em>Save permissions</em>.
no: Klikk <em>Lagre tillatelser</em>.

en: Add, remove, or rearrange the fields on personal and site-wide contact forms.
no: Legg til, fjern eller omorganiser feltene på personlige kontaktskjemaer og kontaktskjemaer for nettstedet.

en: What are the fields on contact forms?
no: Hvilke felter har kontakt-skjemaet?

en: Click <em>Manage fields</em> for the form you want to change the fields of, and add or remove one or more fields on the form.
no: Klikk <em>Administrer felt</em> for skjemaet du vil endre feltene på, og legg til eller fjern ett eller flere felt i skjemaet.

en: Click <em>Manage form display</em> to change the order or configuration of the fields on the form.
no: Klikk <em>Administrer skjemavisning</em> for å endre rekkefølgen eller konfigurasjonen for feltene i skjemaet.

en: Configure personal contact forms for registered users on the website.
no: Konfigurer personlige kontaktskjemaer for brukere som er registrert på nettstedet.

en: In the <em>Contact settings</em> section, check/uncheck the box to enable/disable the contact form for new user accounts.
no: I seksjonen <em>Kontaktinnstillinger</em>, legg til/fjern avmerkingen i boksen for å aktivere/deaktivere kontaktskjemaet for nye brukere.

en: Click <em>Save configuration</em>.
no: Klikk <em>Lagre konfigurasjon</em>.

en: Verify that permissions are correct for your site's roles, including the generic <em>Anonymous user</em> and <em>Authenticated user</em>. In order to use personal contact forms, users need both <em>View user information</em> (in the <em>User</em> section, which enables them to view user profiles) and <em>Use users' personal contact forms</em> (in the <em>Contact</em> section, which enables them to use contact forms if they can view user profiles).
no: Bekreft at tillatelsene er riktige for nettstedets roller, inkludert den generiske <em>Anonyme brukeren</em> og <em>Autentiserte brukeren</em>. For å kunne bruke personlige kontaktskjemaer, trenger brukerne både <em>Vis brukerinformasjon</em> (i <em>Bruker</em>-delen, som gjør det mulig for dem å se brukerprofiler) og <em>Bruke personlige kontaktskjemaer</em> (i delen <em>Kontakt</em>, som gjør det mulig for dem å bruke kontaktskjemaer hvis de kan se brukerprofiler).

en: Create a new site-wide contact form.
no: Opprett et nytt kontaktskjema som gjelder for hele nettstedet.

en: Click <em>Add contact form</em>.
no: Klikk <em>Legg til kontaktskjema</em>.

en: Fill in the <em>Label</em> (title) for the form, <em>Recipients</em>, and optionally the other settings.
no: Fyll ut <em>Etikett</em> (tittel) for skjemaet, <em>Mottakere</em>, og eventuelt de andre innstillingene.

en: Click <em>Save</em>. You should see your new contact form in the table, along with a link to view it.
no: Klikk <em>Lagre</em>. Du vil nå se det nye kontaktskjemaet ditt i tabellen, sammen med en lenke for å se det.

en: What are contact forms?
no: Hva er kontaktskjemaer?

en: There are two different types of contact forms provided by the core Contact module: personal contact forms, which allow users to contact other users on the site, and site-wide contact forms, which allow users to contact site managers or administrators. A site can have more than one site-wide contact form; each has its own fields to fill out, recipients, and URL; you can also change the fields that are shown on personal contact forms.
no: Det er to forskjellige typer kontaktskjemaer som tilbys av modulen Kontakt fra Drupal-kjernen: personlige kontaktskjemaer, som gjør det mulig for brukere å kontakte andre brukere på nettstedet, og kontaktskjemaer for hele nettstedet, som lar brukerne kontakte webredaktøren eller administratorene. Et nettsted kan ha mer enn ett kontaktskjema for hele nettstedet; hvert skjema har egne felter å fylle ut, egne mottakere og URL; Du kan også endre feltene som vises i personlige kontaktskjemaer.

en: Site visitors can email registered users on your site by using the personal contact form, without knowing or learning the email address of the recipient. When a user with the correct permissions is viewing another user's profile, the viewer will see a <em>Contact</em> tab or link, which leads to the personal contact form if the user whose profile is being viewed has their personal contact form enabled (this is a user account setting).
no: Besøkende på nettstedet kan sende e-post til registrerte brukere ved å bruke det personlige kontaktskjemaet. Dette kan de gjøre uten å kjenne e-postadressen til mottakeren. Når en bruker med de nødvendige tillatelsene besøker en annen brukers profil, vil seeren se en <em>Kontakt</em>-fane eller lenke, som fører til det personlige kontaktskjemaet hvis brukeren som har denne profilen, har aktivert sitt personlige kontaktskjema (dette er en brukerkontoinnstilling).

en: Contact form management tasks
no: Administrative oppgaver for kontaktskjema

en: See the related topics below for specific tasks.
no: For spesifikke oppgaver, se relaterte emner nedenfor.

en: Click <em>Edit</em> for the site-wide form you want to be the default.
no: Klikk <em>Rediger</em> for skjemaet som skal være standardskjema.

en: Check <em>Make this the default form</em> and click <em>Save</em>.
no: Merk av for <em>Sett dette som standardskjema</em> og klikk <em>Lagre</em>.

en: Managing the fields of contact forms
no: Administrere feltene i kontaktskjemaene

en: Configuring personal contact forms
no: Konfigurer personlige kontaktskjemaer

en: Creating a new contact form
no: Opprett et nytt kontaktskjema

en: Managing contact forms
no: Administrere kontaktskjemaer

en: Setting a default contact form
no: Spesifiser et standard kontaktskjema

en: The contact form will always have <em>Subject</em> and <em>Message</em> fields. If you want to add more fields, follow the steps in @adding_fields_topic.
no: Kontaktskjemaet har alltid felter for <em>emne</em> og <em>melding</em>. Hvis du vil legge til flere felt, følger du fremgangsmåten i @adding_fields_topic.
